کد خبر: ۵۴۲۶
tir89

حکیم مهر -  با توجه به فرارسیدن سال 1390 و با تبریک عید نوروز به بینندگان محترم حکیم مهر ، در این بخش به مرور وقایع مرتبط با حرفه دامپزشکی در تیر 1389 (سالی که گذشت) می‎پردازیم.

گفتنی است حکیم مهر در تیر 89 ، 325 خبر و یادداشت منتشر کرده است.

 

ابتکار سازمان دامپزشکی کشور در انتشار عکس‎های قدیمی از فعالیت و خدمات دامپزشکان و سایررده‎های دامپزشکی که متأسفانه ادامه نیافت در تیر 89 با استقبال بینندگان حکیم مهر همراه شد.

انتشار زندگینامه پربار استاد دکتر علی اسلامی چهره ماندگار کشورمان در کنار آدرس سایت دانشکده‎ها و انجمن‎های دامپزشکی دنیا در ثلث اول تیر 89 از جمله مطالب پربازدید حکیم مهر بوده است.

برگزاری آزمون استخدامی سازمان دامپزشکی کشور و انتشار زندگینامه پربار استاد دکتر هاشمی فشارکی از جمله دیگر مطالب مهم این ماه بوده است.

در این ماه مدیر مسئول حکیم مهر در برنامه رادیویی درباره انقراض نسل حیوانات به اظهار نظر پرداخت و به مناسبت روز حذف شده از تقویم مبارزه با بیماریهای قابل انتقال بین حیوان و انسان در گفتگو با خبرگزاری ایسنا نیز با تأکید بر لزوم تغییر فرهنگ مصرف لبنیات محلی برای جلوگیری از ابتلا به تب مالت خواستار همکاری بیشتر پزشکان و دامپزشکان برای کنترل زئونوزها شد.

در این ماه دکتر آل داود هم خبرساز بود و با انتشار یک بیانیه تند به انتقاد شدید از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت.

انتشار مطلب آشنایی با دامپزشک مخترع واکسن ب.ث.ژ ، دامپزشکی که پدرش را بر اثر سل از دست داد و افتخار دامپزشکان شد از جمله مطالب پربازدید حکیم مهر در این ماه بود.

با توجه به درگذشت مرحوم دکتر بهیار جلالی ، دامپزشک مطرح کشورمان ، انتشار یادداشت دکتر شکوفه شمسی درباره وی و بازخوانی مواضع دکتر عطارد (پزشک) ، دکتر لطفیزاده (دامپزشک و مدیرمسئول حکیم مهر) و دکتر شعبان‎پور (روانشناس) در هفته نامه سلامت درباره نگهداری از پرندگان خانگی با استقبال و بازدیدهای مکرر حکیم مهر همراه بوده است.

پوشش کامل خبری برگزاری کنگره زئونوزها به مناسبت سیزدهم تیرماه که با مصاحبه‎های مختلف در حاشیه کنگره و گزارش تصویری همراه بود از جمله مهم ترین اتفاقات تیرماه 89 بود.

نتیجه نظرسنجی حکیم مهر درباره میزان رضایت از پرداخت حق عضویت به سازمان نظام دامپزشکی با اخذ 540 رأی هم در این ماه منتشر شد که بر اساس آن بیش از 52 درصد عدم رضایت و بیش از 41 درصد هم رضایت خود را ابراز داشتند و بیش از 6 درصد هم اعلام نمودند که حق عضویت به این سازمان پرداخت نمی‏کنند.

ارسال نامه جامعه دامپزشکان ایران به وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی درباره لزوم توجه بیشتر به نقش دامپزشکان در کنترل زئونوزها که با پیشنهاداتی هم همراه بود از جمله دیگر اخبار مهم تیرماه 89 بود.

در این ماه سازمان دامپزشکی اعلام کرد که آزمون استخدامی این سازمان در نهایت سلامت برگزار شده و اسامی پذیرفته‏شدگان به زودی اعلام می‎شود.

انتشار مشروح گفتگو با استاد دکتر جوادیان از افتخارات حرفه دامپزشکی و اظهارات دکتر شهریاری نماینده مجلس درباره وجود رانت در زمینه گوشت برزیلی را هم می توان از مطالب پربازدید این ماه دانست.

انتشار نامه دکتر راد استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به مدیرمسئول حکیم مهر و پیشنهاد دو برابر شدن حق عضویت سازمان نظام دامپزشکی که واکنشهای مختلفی را در پی داشت، معرفی گروه ایرانیان مخالف آزمایش بر روی حیوانات هم از جمله دیگر اخبار مهم حکیم مهر در تیر 89 بوده است.

نامه مدیرمسئول حکیم مهر به رئیس فدراسیون فوتبال درباره ماهیگیری تفریحی تیم ملی فوتبال کشورمان و انتشار گزارش تصویری مراسم عقد ازدواج یکی از پرسنل اداره کل دامپزشکی استان تهران بر فراز قله دماوند هم از اخبار پربازدید در تیر 89 بودند.

در این ماه مرکز پژوهشهای مجلس دلایل شیوع تب برفکی را اعلام کرد و واردات بی رویه دام زنده و عدم نظارت دقیق در قرنطینه را از عوامل آن دانست.

گزارشی از مزرعه حیوانات آقای خزلی و یادداشت دکتر مجتبی نوروزی با موضوع تهدید امنیت غذایی ایرانیان با الگوبرداری ناقص از FDA از جمله مطالب پربازدید حکیم مهر در روزهای پایانی تیر 89 بودند.

انتشار خبر کنار رفتن دکتر سبحانی از دفتر قرنطینه و امور بین الملل سازمان دامپزشکی و جایگزینی دکتر یگانه بجای وی از اخبار مهم این ماه و پربازدید بوده است.

فهرست کامل اخبار حکیم مهر در تیر 89 - بخش دوم : (با کلیک روی هر عنوان خبری به متن آن دسترسی خواهید یافت)

 

مطالب جدید حکیم مهر ، چهارشنبه ۱۶ تیر ۸۹ :

راهاندازی صفحه اینترنتی مجله علمی شیلات ایران

آشنایی با هاری ، تب مالت ، سل و مشمشه

ورود شیر شتر به بازارهای اروپا

اسب‌ها رفتار انسان را درک میکنند!

هم اندیشی متخصصین علوم میکروبیولوژی + عکس

توز بازدید از نمایشگاه دام و طیور فرانسه برای دامپزشکان

دورههای آموزشی نظام دامپزشکی قم + تسهیلات چشمپزشکی

یک دامپزشک رئیس هیأت امنای شهرک لبن قم شد

نامه دکتر نبیپور (رئیس جامعه دامپزشکان) به وزیر بهداشت درباره زئونوزها و نقش دامپزشکان

خبرهایی از دامپزشکی همدان و سمنان

نتیجه نظرسنجی درباره پرداخت حق عضویت در سازمان نظام دامپزشکی + نظرسنجی جدید

حمایت از پایاننامههای مرتبط با یوزپلنگ + فهرست موضوعات

گزارش تحلیلی در خصوص جمعیت یوزپلنگ در ایران

جزئیات واردات گوشت از مغولستان و قرقیزستان

گزارش کمیسیون بهداشت مجلس درباره آلودگی برنجهای وارداتی

144 مورد ابتلا به تب خونریزیدهنده کریمه کنگو در سال 88

مطالب جدید حکیم مهر ، سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹ :

ساخت دستگاه نرم‌کننده بستر گاوهای شیری برای اولین بار در ایران

عکس : شکار دلخراش یک قلاده پلنگ

خبرهایی از دامپزشکی آبادان ، فریدونشهر و ارومیه

خبرهایی از دامپزشکی خراسان رضوی ، شمالی و قزوین

دکتر دستور خواستار شد : 20 میلیارد تومان برای مقابله با تب برفکی

ایران در جمع صادرکنندگان شیر جهان

قالب یخ و میوه برای حیوانات در معرض گرما

عکس : زندگی با یک کوسه چهار متری

عکس : حلزون دریایی در جزیره لارک

گفتگو با دانشمند جوان ایرانی که راه کنترل موش سیاه را یافت و برگزیده یونسکو شد

اختلاف بر سر واردات گوشت!

تولد گوساله با دو سر + عکس

مطالب جدید حکیم مهر ، دوشنبه ۱۴ تیر ۸۹ :

دکتر محمد زینعلی در واکنش به بیانیه جنجالی جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک و در گفتگو با حکیم مهر : ادعاهای این بیانیه کذب محض است! + عکس

با تأسف : رئیس اداره آموزش اداره کل دامپزشکی یک غیردامپزشک است!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه