کد خبر: ۵۳۳۸۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از لغو مصوبه مربوط به امکان تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد به رشته‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: دانشجویان متخلف که تغییر رشته داده‌اند به شرایط تحصیلی قبل برمی‌گردند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «سید حمایت میرزاده» خاطرنشان کرد: نحوه پذیرش دانشجویان گروه پزشکی از سال تحصیلی ۱۳۹۶ تاکنون با حضور محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت و ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش برگزار شد.

وی، مصوبه مربوط به امکان تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد به رشته های پزشکی را خلاف قانون اساسی عنوان کرد و یادآورشد: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، حتی در مواردی از تغییر رشته، این مصوبه غیرقانونی نیز رعایت نشده است.

وی افزود: در کمیسیون آموزش مجلس، مقرر شد که با افراد متخلف برخورد و به کمیسیون آموزش هم گزارش شود و افرادی که خارج از ضوابط در جایگاهی مشغول به کار یا در رشته‌ای مشغول به تحصیل هستند به شرایط قبل برگردند و مصوبه مزبور نیز لغو شود.

میرزاده به حضور وزیر آموزش پرورش و معاونین وی در کمیسیون نیز اشاره کرد و مطالبات انباشته فرهنگیان خارج از کشور را موضوع این نشست عنوان کرد.

وی به نقل از وزیر آموزش پرورش از آماده پرداخت بودن ۲۵ درصد از مطالبات فرهنگیان خبر داد و گفت: نزدیک به ۷۵ درصد مطالبات انباشته فرهنگیان نیازمند تخصیص بودجه است.

بر اساس امتیاز "فرزندان هیات علمی"، فرزندان هیات علمی دانشگاه آزاد در صورت کسب ۹۰ درصد نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده در کنکور، می توانستند از دانشگاه مبدا به یکی از دانشگاه‌های محل خدمت یکی از والدین خود و یا در صورت نبودن آن رشته در آن شهر به دانشگاه نزدیکترین شهر محل خدمت والدین خود، با تعیین سازمان در همان مقطع و گروه آزمایشی و دارا بودن حد نصاب انتقال یابند. آنچه، به صورت خاص، باعث ورود رسانه‌ها به این موضوع شد، این تخلف بود که افرادی بدون رعایت ضوابط، از رشته‌های غیرپزشکی به رشته‌های پزشکی منتقل شده بودند.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
France
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
همه اش زیر سر اون ..................... است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
1
0
حکیم جان میخوای منتشر نکن ولی خداییش تحقیق کن در رابطه با تغییر رشته انتقال دختر دکتر .............. از دامپزشکی آزاد شهرکرد به تهران و رشته ی بهتر از دامپزشکی. همچنین تغییر رشته و انتقال دختر .................. از دامپزشکی به پزشکی. اینا که الان رده بالاهای دامپزشکی ایران هستند خودشون دامپزشکی را فبول ندارند میخوای دیگران به ما توهین نکنند. امضا محفوظ و محرمانه
حسین ترابی
|
United States
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
1
0
این ظلم و قانون شکنی در مورد رشته ها و انتقال به دانشگاه های معتبر چون شریف و تهران هم انجام شده و مختص علوم تجربی نیست.خانمی از معماری شهرستانی به برق شریف بر اساس سهمیه هیئت علمی والدین منتقل و فارغ التحصیل شد و .... بنظرم تا زمانیکه وضعیت فرزندان اعضای هیئت حاکمه کشور خصوصا دکتر و....... که گویا از دامپزشکی به پزشکی قم و سپس از پزشکی قم به تهران در دهه ۷۰ و سایر چنین شخصیت هایی مشخص نشود این سخنان و تلاش ها آب در هاون کوبیدن است و همه شان قادر به فرستادن فرزندان شان به خارج از کشور هستند و چون ما نیستند که صورت خود را با سیلی سرخ میکنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه