کد خبر: ۵۳۳۶۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران:
«علی زندی» افزود: دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در ضلع شرقی دانشگاه تهران دارای واحد لاشه‌سوز است و امعاء و احشاء دام‌ها را که می‌خواهند امحاء کنند از طریق این لاشه‌سوز از بین می‌برند ...

حکیم مهر: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با تایید بوی نامطبوع ناشی از لاشه‌سوزی در اطراف دانشگاه تهران گفت: اخطاریه برای دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ارسال شده است و چنانچه نسبت به رفع این بوی نامطبوع اقدامی انجام نشود از طریق قضایی وارد خواهیم شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایلنا، «علی زندی» معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران درباره انتشار بوی نامطبوع در حوالی دانشگاه تهران گفت: دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در ضلع شرقی دانشگاه تهران دارای واحد لاشه‌سوز است و امعاء و احشاء دام‌ها را که می‌خواهند امحاء کنند از طریق این لاشه‌سوز از بین می‌برند.

وی ادامه داد: این اتفاق سابقه طولانی دارد و تا جایی که ما بررسی کردیم مجوزی برای این کار از سازمان محیط‌زیست دریافت نکرده‌اند. اگر مجوز هم داشته باشد، در حال حاضر این واحد به عنوان یک واحد آلوده‌کننده است و مکلف به پایش و کنترل هستند تا آلودگی ایجاد نشود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته نیز این واحد با مشکلاتی مواجه بوده و اخطاریه‌هایی برای آن صادر شده است، مدتی مشکلات برطرف می‌شده و بوی نامطبوع متصاعد نمی‌شده و همسایه‌ها شکایتی نداشتند، اما دوباره اخیرا شکایاتی در این خصوص مطرح شده و نامه‌هایی به ما ارسال شده است.

زندی با بیان اینکه کارشناسان ما بررسی‌های لازم را انجام دادند، تصریح کرد: براساس نظرات کارشناسان این بوی نامطبوع در این محدوده تایید شده است و همچنان وجود دارد. ما نیز اخطاریه‌ای در این خصوص آماده و برای دانشگاه ارسال کردیم که به صورتی دستی به آنها خواهد رسید.

وی ادامه داد: در اخطاریه تاکید شده است در اسرع وقت نسبت به رفع آلودگی اقدام کنند. این واحد براساس قانون مکلف است نسبت به رفع آلودگی اقدام کند و چنانچه تغییراتی در بازدید دوباره از این مرکز مشاهده نشود، باز هم براساس قانون موضوع را از طریق مرجع قضایی اقدام خواهیم کرد تا نسبت به رفع این مشکل اقدامات قضایی لازم صورت گیرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه چنانچه توانایی جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع را ندارند، باید ادامه فعالیت این واحد متوقف شود، یادآور شد: لاشه‌سوزی نیز یک شیوه دفع پسماند است و اگر مشکلاتی مانند انتشار بوی نامطبوع نداشته باشند، قابل استفاده بوده و یکی از روش‌های دفع لاشه‌ها است. وقتی احتراق کامل نباشد موادی در فضا منتشر می‌شود که باعث آلودگی است و همین که بوی نامطبوع به مشام می‌رسد یعنی منبع آلودگی در هوا وجود دارد.

 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
ظاهرا" این مشکل از طرف دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و همسایه ها از علوم پزشکی شاکی بوده اند و آن موقع اخطار را به دانشکده دامپزشکی در فاصله ایبسیار دورتر ، داده اند !!؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
دیدارمان کوتاه است.چه میتوان کرد.
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
1
از سمت خیابان دکتر قریب روبروی بیمارستان که عبور کنید،بوی تعفن از سطل های زباله میاد، ولی زیاد نیست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
در کنار نرده های ضلع غربی دانشکده به طرف بالای خیابان قریب هم بوی تعفن قابل استشمام است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
0
0
بو بدلیل چاهیه که لاشه ها به همراه اهک در اون انداخته میشن..نه کوره لاشه سوزی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه