کد خبر: ۵۲۲۸۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
 

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با بیان اینکه صادرات تخم مرغ متوقف شده است،گفت:در سالجاری تنها ١٣ هزارتن تخم مرغ از کشور صادر شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «دکتر ناصر نبی پور» اظهار داشت: از حدود ٣ روز قبل شرکت پشتیبانی اموردام قیمت خرید تخم مرغ مازاد از تولیدکنندگان را افزایش داده واین محصول را کیلویی ٦٥٠٠ تومان از تولیدکنندگان خریداری می کند .

وی اضافه کرد: این اقدام وزارت جهاد و شرکت پیشتیبانی امور دام جای قدردانی دارد چون مانع شدند که مرغداران به دلیل زیان فراوان مرغ های خود را به کشتارگاه بفرستند و یا اینکه جوجه ریزی را متوقف کنند .

نبی پور ادامه داد: حدود دو ماه و نیم است که دولت خرید تخم مرغ مازاد را از تولیدکنندگان آغاز کرده که در ابتدا آن را  کیلویی ٥٥٠٠ تومان می خرید سپس نرخ آن را به ٦٠٠٠ تومان افزایش داد و در نهایت هم اکنون قیمت را به ٦٥٠٠ تومان رسانده است .

وی میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری حدود ٦٠٠٠ تومان اعلام کرد و درباره وضعیت قیمت ها در هفته های آتی گفت: در بازار تخم مرغ اتفاق خاصی رخ نخواهد داد، نرخ مصوب این کالا ٧٧٤٠ تومان است که اگر قیمت در بازار به این رقم برسد اتفاق فوق العاده ای است .

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره صادرات تخم مرغ نیز با بیان اینکه صادرات کاملا متوقف شده است، گفت: یکماه بیشتر است که صادرات متوقف است .

وی با بیان اینکه کشورهای مقصد از جمله عراق و افغانستان تمایلی به واردات تخم مرغ از ایران ندارند، اضافه کرد: دلیل این مساله عدم تداوم صادرات از سوی ایران است و کشورهای مقصد ترکیه را جایگزین ما کرده اند .

نبی پور گفت: اگر رایزنان کشور ما با کشورهای مقصد در این زمینه مذاکره کنند و تعهد بدهند که صادرات ادامه می یابد می توانیم ترکیه را از میدان رقابت خارج کنیم .

وی میزان صادرات را تاکنون ١٢ تا ١٣ هزارتن اعلام کرد و افزود: این رقم بسیار کمی است  ما زمانی ماهی ١٠ هزارتن صادرات داشتیم ولی در حال حاضر طی ٥ ماه تنها موفق شدیم حدود ١٣ هزارتن صادرات انجام دهیم .
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
1
2
توجه
توجه
قابل توجه کسانی که می گفتند بازارهای جهانی را تصاحب می کنیم.

و ما ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
1
2
اگر وزارت جهادکشاورزی واردات و صادرات را به قیمت دلار غیر یارانه ای آزاد کند و میلیاردها دلار واردات یارانه ای نهاده های دامی را به جای دلالان رانت خوار به مردم مصرف کننده نهایی به صورت کارت اعتباری بدهد،
صادرات تخم مرغ ضمن تامین نیاز داخلی جهش فوق العاده ای پیدا خواهد کرد و مرغداران از خطر ورشکستگی نجات پیدا خواهند کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
1
سیاست های رانتی وزارت جهادکشاورزی در حمایت از دلالان واردکننده باعث ورشکستگی تعداد زیادی از مرغداران و دامداران و خالی شدن اکثر روستاها از دام و دامداری شده است.

به طوری که دیگر کسی در روستاها جرات نگهداری دام و طیور ندارد و از وی به دلیل ایجاد مزاحمت وآلودگی محیط زندگی در بافت روستایی به دادگاه شکایت می کنند.
کاهش شدید جمعیت روستانشین به 26 درصد در سرشماری 1395 و وابستگی 90 درصدی کشور به واردات ذرت و سویای دامی موید فاجعه وحشتناکی است که وزارت بی کفایت و ناکارآمد جهادکشاورزی برای تولید و اشتغال ملی رقم زده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه