کد خبر: ۵۱۸۶۹
تعداد نظرات: ۲ نظر

رئیس موسسه سرم سازی رازی گفت: تقویت مراودات بین المللی و حضور موسسه رازی در مجامع جهانی از اهداف برگزاری کارگاه‌های آموزشی است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، «دکترعلی اسحاقی»، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار کرد: در چند سال اخیر با توجه به سیاست توسعه روابط بین المللی موسسه رازی، از حدود ۲۰ متخصص شناخته شده جهانی در حوزه فعالیت‌های تشخیصی مرتبط با حوزه کاری موسسه برای حضور و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی علمی دعوت شده است.

او افزود: این برنامه‌ها علاوه بر تقویت مراودات بین المللی، زمینه حضور و بازدید محققان داخلی از فعالیت مراکز بین المللی را فراهم کرده و به واقع نوعی سرمایه گذاری در جهت اهداف سازمانی موسسه رازی و اجرای طرح‌های مشترک با مراکز معتبر بین المللی است.

اسحاقی بیان کرد: در روز‌های گذشته دو ورک شاپ آموزشی برای محققان و اعضای هیئت علمی موسسه رازی، در مورد بیماری‌های کلامیدیا، کمپیلوباکتر، مقاومت میکروبی برگزار و همچنین مباحثی درباره همکار‌های علمی بین المللی مطرح شد.

رئیس موسسه رازی از برنامه بهینه سازی آزمایشگاه‌های تخصصی موسسه رازی خبر داد و گفت: آشنایی با عملکرد آزمایشگاه‌های مرجع و رفرانس سازمان جهانی بهداشت دام در اروپا، مرور استانداردها، اهداف، روش کار و تکنیک‌های جاری در این آزمایشگاه ها، از دیگر اهداف دعوت از محققان و متخصصان شاغل در آزمایشگاه‌های مرجع جهانی است.


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
3
شما اون آزمایشگاههائی که قبلیها ایجاد کردن نگهدارین، تاسیس آزمایشگاههای جدید با افراد ...... غیر مرتبط پیشکش. اینها هم که می ایند ........... هیچ نفعی برای موسسه ندارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
3
- اینجانب با هرگونه ارتباط کاری و رفت و آمد به مراکز علمی و نمایشگاه ها و مراکز تولیدی و تحقیقی موافقم و برآیند آن را مثبت میدانم.
- در سال 98 ریاست موسسه سه بار به چین و یک بار به ترکیه و یک بار هم به نمایشگاه دبی تشریف برده‌اند. معمولا با معاونین و بنا بر این مایه گذاشتن از محققین درست نمی‌باشد و تا آنجا که من اطلاع دارم کارشناسی از بدنه نرفته است.
- بهینه سازی آزمایشگاه‌ها با دعوت از محققین را بنده متوجه نمی‌شوم!! برای بهینه‌سازی آزمایشگاه باید ساختمان و فضای آن را استاندارد کرد. باید استانداردهای کاغذی و آزمایشگاهی(محلول‌ها و شوش‌های استاندارد و ....) را تهیه کرد. روش‌های استاندارد را برقرار کرد و نیز از افراد استاندارد و آموزش دیده استفاده کرد. که معمولا این موارد در GLP و یا ایزو 17025 به روشنی آمده است. در هیچکدام از این استانداردها دعوت از افراد قید نشده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه