کد خبر: ۵۱۴۱۲
تعداد نظرات: ۲ نظر


نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بر اساس مستنداتی که به دست نمایندگان مجلس رسیده، حجم ذرتهای آلوده وارد شده به کشور ۵۰۰ هزار تن است گفت: پرونده ای در این خصوص در مجلس تشکیل و به قوه قضائیه ارائه شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «امیر خجسته» نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار کرد: در گذشته حجم ذرت آلوده در کشور را 150 هزار تن اعلام کرده بودند اما بر اساس مستنداتی که جدید به دست من رسیده است رقم آن بیشتر از این میزان و 500 هزار تن است.

وی افزود: این مستندات نشان می دهد که میزان ذرت آلوده موجود در کشور 500 هزار تن است و از مسولان و گمرک می خواهیم در این ارتباط جوابگو باشد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس ادامه داد: این حجم از ذرت در انبارهای دولتی قرار دارد.

وی با بیان اینکه سازمان استاندارد وجود 500 هزار تن ذرت آلوده را رد می کند، گفت: این سازمان اعلام کرده که 2 هزار بار آزمایش بر روی ذرت های وارد شده انجام داده و میزان ذرت های آلوده را 150 هزار تن تشخیص داده اما مستندات ما نشان می دهد این رقم 500 هزار تن است.

 نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در پاسخ به اینکه مستندات شما مربوط به بررسی های وزارت بهداشت است گفت: مستندات ما از بخش مطمئنی به دست ما رسیده است.

خجسته درباره اقدام مجلس در این ارتباط گفت: در این خصوص در مجلس جلسه ای برگزار شد و با تشکیل پرونده مستندات به قوه قضائیه ارائه شد.

 

مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احمد پور
|
United States
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
0
2
ورود به موقع دستگاه های نظارتی و سازمان بازرسی مانع از ترخیص و مصرف ذرتهای آلوده شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
0
1
احسنت!

و گرنه با فشار شدید پشت پرده وزارت جهاد کشاورزی علاوه بر 350 هزارتن ذرت مسموم کپک زده مابقی 500 هزار تن هم در بین مرغداری ها و گاوداری های کشور توزیع می شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه