کد خبر: ۵۰۴۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

ضدعفونی کانون‌های آلوده در مزارع میگو گمیشان برای جلوگیری از شیوع بیماری در حال انجام است.

به گزارش به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر کل شیلات گلستان گفت: پس از دریافت گزارش تلفات در یکی از مزارع لاین یک مجتمع میگو گمیشان، ضد عفونی کانون‌های آلوده برای جلوگیری از شیوع بیماری ویروسی لکه سفید از سه شنبه گذشته، ضدعفونی آغاز شد.

«سید جواد قدس علوی» گفت: گروهی متشکل از کارشناسان دامپزشکی و شیلات تا پایان دوره تولید مستمر در سایت پرورش مستقرند و مداوم پایش مزارع را انجام می‌دهند.

وی گفت: تبادل تجهیزات، غذا، رفت وآمد کارکنان نیز بدون هماهنگی و اطلاع دامپزشکی به مزرعه ممنوع اعلام است.

قدس علوی گفت: ورود بچه میگو از استان‌های دیگر نیز پس از انجام آزمایشات PCR انجام می‌شود.

او افزود: بنا به گزارش کارشناسان دامپزشکی، با انجام به موقع اقدامات مانند عملیات معدوم سازی میگو‌های بیمار، ضدعفونی مزارع و قرنطینه مزارع مبتلا، این بیماری تحت کنترل است.

امسال در این مجتمع در ۸۱ مزرعه به وسعت یک هزار و ۳۰۰ هکتار وسعت، میگو پرورش داده می‌شود و پیش بینی می‌شود امسال چهارهزار تن میگو تولید شود.

مجتمع پرورش میگوی گمیشان تنها مرکز پرورش میگو در شمال کشور است.

دما و شوری مناسب آب و غذای زنده موجود در آب خزر سبب شده است میگوی گلستان از نظر طعم، مزه و اندازه مرغوب و بازار پسند باشد.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
0
2
سلام. در سالجاری که هیچ گونه مجوز حمل پست لارو از سایر استانها صادر نگردیده!!!!
تا وقتی این سایتهای پرورش میگو سلیقه ای و بدون نظر کارشناسان دامپزشکی و طراحی میشود از این بهتر نمی توان انتظار داشت چونکه برای شیلات آمار مهم است و هر وقتی بیماری اتفاق می افتد دنبال دامپزشکی بعنوان مقصر می باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه