کد خبر: ۵۰۳۶۷
 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: ایجاد زمینه اشتغال دامپزشکان و نظارت بر نحوه رعایت ضوابط بهداشتی در واحدهای زیر مجموعه، توسط دامپزشکی پیگیری می شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، «دکتر یداله کلهر» افزود: بیش از 50 نفر از فارغ التحصیلان دامپزشکی در قزوین به عنوان مسئول فنی بهداشتی مشغول به فعالیت هستند.

وی با اعلام این مطلب اظهار داشت: اداره کل دامپزشکی استان قزوین با صدور پروانه فعالیت مسئول فنی بهداشتی زمینه اشتغال بیش از 50 نفر از فارغ التحصیلان دامپزشکی را فراهم آورده است.

دکتر کلهر افزود: حضور مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی در واحدهای کشتارگاهی، فرآوری و بسته بندی فرآورده های خام دامی، خوراک دام، مراکز جمع آوری شیر کارخانجات تولید لبنیات، مزارع پرورش مرغ اجداد و مادر و کارخانجات دارویی دامپزشکی از الزامات سازمان دامپزشکی کشور است و هرگونه فعالیت بدون حضور مسئول بهداشتی غیرقانونی بوده و جرم تلقی می شود.

زنجیره تولید مواد غذایی با منشاء دامی از تولید خوراک و داروهای دامی، پرورش دام، کشتار و عرضه، تحت نظارت سازمان دامپزشکی کشور انجام می شود و با توجه به اهمیت اطمینان از سلامت این زنجیره، حضور مسئولین فنی بهداشتی تضمین کننده سلامت محصول نهایی خواهد بود.

این مقام مسئول در خاتمه خاطر نشان کرد: یکی از دلایل کاهش بروز وشیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام در کشور به دلیل نظارت های سازمان دامپزشکی کشور بر زنجیره تولید، نگهداری و عرضه مواد غذایی مصرف کنندگان است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه