کد خبر: ۵۰۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر - اتلاف سگهای ولگرد در ماهشهر و شوشتر

 

از ابتدای سال جاری تاکنون؛
1260 قلاده سگ ولگرد در ماهشهر معدوم شد‌ند


رئیس مرکز بهداشت ماهشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 260 قلاده سگ ولگرد در ماهشهر معدوم شدند.

اسماعیل رستمی در جلسه شورای سلامت این شهرستان اظهار داشت: در دی ماه در بندر ماهشهر 468 مورد کلرسنجی آب صورت گرفته که 435 مورد آن مطلوب بوده و این مسئله جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: 23 مورد از کلرسنجی صورت گرفته نیز صفر بوده که امیدواریم آبفا به این مسئله نیز توجه ویژه‌ای داشته باشد.
رئیس مرکز بهداشت ماهشهر ادامه داد: در همین مدت در بندر امام (ره) نیز 242 مورد کلرسنجی آب انجام شده که هر 242 مورد آن مطلوب بوده است.
رستمی گفت: در شهر چمران نیز 101 مورد کلرسنجی انجام شده که هر 101 مورد آن مطلوب بوده است و در مناطق روستایی نیز یک هزار و 114 مورد انجام شده که یک هزار و 110 مورد آن مطلوب بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در نقاط روستایی با توجه به اینکه فصل زمستان رو به پایان است و به فصل بهار نزدیک می‌شویم باید احتیاط‌های لازم برای حفظ سلامت آب آشامیدنی روستاییان صورت بگیرد.
رئیس مرکز بهداشت ماهشهر در ادامه اظهار داشت: در دی ماه در بندر ماهشهر 34 مورد آزمایش میکروبی نیز روی آب‌ آشامیدنی مردم انجام شده که 31 مورد آن مطلوب بوده است.
رستمی ادامه داد: در بندر امام (ره) 19 مورد و در شهر چمران نیز 9 مورد آزمایش میکروبی انجام شده که در هرکدام از این شهرها تنها یک مورد نامطلوب گزارش شده است.
وی یادآور شد: در نقط روستایی نیز 35 مورد آزمایش صورت گرفته که 27 مورد آن مطلوب و هشت مورد آن نامطلوب بوده است.
رئیس مرکز بهداشت ماهشهر در ادامه به آمار اتلاف سگ‌های ولگرد در شهرستان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 260 قلاده سگ در شهرستان ماهشهر معدوم شدند.
رستمی افزود: در دی ماه در شهرستان بندر ماهشهر آمار اتلاف سگ‌های ولگرد 142 مورد، که به تفکیک در ماهشهر 55 قلاده، بندر امام (ره) 53 قلاده و در شهر چمران 34 قلاده بوده است.
وی در پایان اظهار داشت: انتظار می‌رود شهرداری‌های منطقه به ویژه شهرداری ماهشهر نسبت به افزایش این آمار اقدام جدی تری را صورت دهند.

 

-----------------------------------

 

توسط ستاد اتلاف شهرداری؛
120 قلاده سگ ولگرد در شوشتر معدوم شد


شهردار شوشتر از کشته ومعدوم‌سازی120 قلاده سگ ولگرد در سطح این شهرستان توسط ستاد اتلاف سگ‌های ولگرد شهرداری خبر داد.

احمد آصفی اظهار داشت: در هفته گذشته بیش از20 قلاده سگ ولگرد در سطح شهرستان شوشتر کشته شده و در مجموع دو ماه گذشته، تعداد سگ‌های معدوم‌شده به 120 قلاده می‌رسد که این آمار در عملکرد ستاد اتلاف شهرداری بی‌سابقه است.
وی گفت: اتلاف سگ‌های ولگرد در سطح شهر از وظایف ذاتی شهرداری است و باید این اقدام از سال‌های قبل در دستور کار شهرداری قرار می‌گرفت.
آصفی تاکید کرد: این کمیته از حدود هشت ماه پیش غیرفعال و عملا تعطیل بود ولی بار دیگر با همکاری بخش خصوصی و نیروی انتظامی احیا شد و فعالیت خود را اخیرا رسما آغاز کرد.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان شوشتر فعالیت این کمیته بسیار مهم است، گفت: وجود حیوانات سرگردان باعث می‌شود تا امینت و بهداشت شهرستان به شدت کاهش یابد، به همین منظور شهرداری شوشتر برای راه‌اندازی مجدد این کمیته تلاش فراوان کرده و اعتبار ویژه‌ای نیز به این کمیته اختصاص داده است.
این مقام مسئول با اشاره به همکاری‌های انجام شده برای راه‌اندازی مجدد این کمیته خاطرنشان کرد: شهرداری برای فعالیت کمیته اتلاف، نمی‌توانست راسا با استفاده از ماموران خود اقدام به تیراندازی به سگ‌های ولگرد کند از این رو افرادی مورد تایید از طرف نیروی انتظامی، مامور به این کار شدند و به ازای اتلاف هر قلاده سگ، مبلغی از شهرداری دریافت می‌کنند.
آصفی با اشاره به جمعیت بالای سگ‌های ولگرد در سطح شهرستان به ویژه مناطق حاشیه و اطراف روستاها گفت: در حال حاضر در سطح شهرستان شوشتر سگ‌های ولگرد بسیار زیادی وجود دارد و جمعیت این جانور مزاحم به دلیل توقف فعالیت کمیته اتلاف به شدت افزایش یافته و انتظار می‌رود به محض فعالیت کمیته، شمار این سگ‌ها رفته رفته کاهش یابد.
شهردار شوشتر با اشاره به شرایط واگذاری این کار به بخش خصوصی گفت: تاکنون تیراندازی به سگ‌های ولگرد در سطح شهر بر عهده نیروی انتظامی بود اما در شرایط کنونی بخش خصوصی تنها با تامین اسلحه مبادرت به همکاری در کشتار سگ‌های ولگرد می‌کند و به ازای کشتن هر قلاده سگ، هزینه‌ای از شهرداری شوشتر دریافت می‌کند البته جمع‌آوری و دفن لاشه سگ‌ها بر عهده شهرداری است.
وی افزود: مسئولیت تیراندازی بر عهده بخش خصوصی است و اجرای این طرح با همکاری بخش غیردولتی سبب می‌شود تا سرعت عمل و دقت افزایش یابد و در نهایت موجب ارتقای سطح بهداشت در شهرستان شوشتر شود.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
كامران
|
-
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۸
0
0
............ که هنوز افتخار هم ميكني كه سگ ميكشي ..........
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه