کد خبر: ۴۹۹۷۶

دادستان کهنوج از شناسایی و معدوم شدن بیش از ۱۳ تن گوشت مرغ گرم غیرقابل مصرف برای انسان در این شهرستان خبر داد و گفت: بدلیل تهدید علیه بهداشت عمومی و تضییع حقوق بیت المال، افراد متخلف چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی به دادسرا احضار می‌شوند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از میزان، «مجید سیمی» اظهار کرد: پس از شکایت‌های متعدد مردمی مبنی بر عدم کیفیت گوشت مرغ در این شهرستان و پس از کسب گزارش اداره دامپزشکی بلافاصله دادستانی به موضوع ورود کرد.

این مقام قضایی اعلام کرد: در تحقیقات اولیه مشخص گردید این محموله ۱۳ تنی گوشت مرغ از لحاظ تاریخ مصرف مشکلی ندارند، اما به لحاظ اهمیت دستور توقیف و قرنطینه گوشت‌ها صادر گردید و پرونده جهت انجام آزمایش‌های تخصصی به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ارسال گردید.

سیمی ادامه داد: پس از انجام آزمایش‌های تخصصی مشخص گردید این میزان گوشت مرغ غیر قابل مصرف برای انسان می‌باشند و بلافاصله دستور معدوم سازی آن‌ها از سوی دادستانی صادر گردید.

وی با هشدار به اینکه سلامت افراد جامعه خط قرمز ما است، اعلام کرد: نماینده انحصاری توزیع مرغ و گوشت در شهرستان کهنوج به دادسرا احضار شده است و تحقیقات مقدماتی در این رابطه در حال انجام است.

دادستان کهنوج اعلام کرد: شرکت توزیع امور دام در جنوب استان اقدام به واردات این محموله گوشت مرغ گرم از استان‌های شمالی کشور نموده بود و افراد متخلف چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی به دادسرای عمومی وانقلاب کهنوج احضار خواهند شد.

سیمی در پایان اعلام کرد: پرونده‌ای تحت عنوان تهدید علیه بهداشت و سلامت افراد جامعه و همچنین تضییع حقوق بیت المال در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج تشکیل شده است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه