کد خبر: ۴۹۳۷۴
تعداد نظرات: ۲ نظر

رئیس گمرک ایران گفت: از زمانی که بخش خصوصی با ارز نیمایی کالا وارد می‌کند وضعیت کالا‌ها همانند گوشت در بازار عادی شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «مهدی میراشرفی»، رئیس گمرک ایران با اشاره به اعلام خبری مبنی بر دپوی گوشت درگمرکات کشور، گفت: از زمانی که بخش خصوصی با ارز نیمایی کالا وارد می کند وضعیت کالاها همانند گوشت در بازار عادی شده و دیگر مشکل خاصی در این بخش وجود ندارد.

رئیس کل گمرک کشور، افزود: همیشه میزان بالایی کالا در اماکن غیرگمرکی یا گمرکی کشور وجود دارد، اما در حال حاضر شرایط به گونه ای است که کالایی وارد ایران شده و پس از اظهار اسناد، ترخیص و کالایی جایگزین آن می شود.

میانگین ترخیص کالا‌های اساسی ۲ روز است

وی با بیان اینکه هیچ کالایی در گمرک وجود ندارد که ترخیص آن طولانی شده باشد، ادامه داد: میانگین ترخیص کالاهای اساسی که عمدتا کالاهایی یکنواخت هستند از زمان اظهار تا آغاز فرآیند شروع خروج بین یک تا ۲ روز است و تنها کالاهایی که ثبت سفارش آن صورت نگرفته عملیات ترخیص آن آغاز نمی شود و سامانه اجازه اظهار به آن نمی دهد.

میراشرفی با بیان اینکه مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی خارج از قلمروی گمرکی هستند، تاکید کرد: در اصل هر کالایی می تواند وارد مناطق آزاد  شود حتی کالاهایی که از قلمرو کشور ترانزیت می شوند به این اماکن وارد می شود و نیازی به ثبت سفارش ندارند.

وی درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر قاچاق کانتینری بعضی از کالاها به داخل و یا خارج از کشور، افزود: زمانی که این همه سخت گیری توسط سازمان های متعدد و متکثر از بنادر تا مناطق ویژه تا گمرک و سایر نهادهای نظارتی وجود دارد آیا شخصی می تواند از این همه مانع عبور کرده و کانتینری کالا وارد کند در حالی که شاید سایر مفرها و مجاری ها برای این اقدام راحت تر باشد.

رئیس کل گمرک کشور با بیان اینکه برنج کالایی فصلی است که صرفه قاچاق ندارد، تصریح کرد: ایران سالانه به ورود حدود یک میلیون تن برنج نیاز دارد و همیشه برای واردات آن مشوق وجود داشته و انگیزه ای برای قاچاق آن وجود ندارد.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
0
0
با سلام به اطلاع می رساند برخلاف گفته رییس گمرک ایران که اظهار می کند بازار گوشت با ارز نبمایی عادی شده است در حال حاضر مردم کشور قدرت خرید گوشت با ارز نیمایی را ندارند و خرید نمی کنند و گوشت قرمز را از سبد غذایی خود حذف کردند که اثرات آن بعدا مشخص می گردد ؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
0
0
بایستی واردات ذرت و سویا هم مثل گوشت و دام زنده با ارز نیمایی آزاد شود تا بازار سیاه موجود که دامداران و مرغداران را به خاک سیاه نشان داده است، از بین برود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه