کد خبر: ۴۸۰۹۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
 

مدیرکل گمرک چابهار با بیان اینکه فرایند ترخیص محموله گوسفند وارداتی از اروپا در حال انجام است، گفت: طی دو تا سه روز آینده محموله ۴۷هزار رأس گوسفند به‌طور کامل از گمرک خارج می‌شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، طی هفته‌های اخیر شاهد شکل‌گیری صفهای گسترده مقابل فروشگاههای زنجیره‌ای برای تهیه گوشت قرمز گرم و منجمد بوده‌ایم. بررسی‌ها نشان می‌دهد نیاز بازار یک‌ساله ایران به گوشت قرمز حدود 1میلیون تن است که نزدیک به 270هزار تن آن بایستی از طریق واردات تأمین شود. برآورد ارز مورد نیاز برای تأمین این حجم از گوشت قرمز بالغ بر 1.6 میلیارد دلار است. متأسفانه به‌دلیل کاهش تولید گوشت قرمز تولید داخل بازار با کاهش عرضه مواجه شد و همین موضوع افزایش شدید قیمتها را در  بازار گوشت قرمز به‌دنبال داشت.

گفتنی است، اخیراً یک محموله وارداتی شامل 47 هزار رأس گوسفند از اروپا به منطقه آزاد چابهار رسیده که پیگیری‌ها نشان می‌دهد مراحل ترخیص این محموله به‌سرعت در حال انجام است.

 «عزیز شمس» مدیرکل گمرک چابهار در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم، با بیان اینکه، تا کنون حدود 20 هزار رأس از محموله وارداتی گوسفند اروپایی ترخیص شده است، گفت: فرایند تشریفات گمرکی محموله 47 هزار رأس گوسفند وارداتی به بندر چابهار به‌سرعت در حال انجام است.

وی با ابراز اینکه، شرکت پشتیبانی امور دام کشور به‌عنوان صاحب کالا کلیه عوارض مربوط به این محموله را پرداخت کرده، گفت: گمرک همکاری لازم را برای ترخیص سریع‌تر این محموله انجام داده و امیدواریم طی دو تا سه روز آینده کل محموله مذکور ترخیص شود.

مدیرکل گمرک چابهار با تصریح به این‌که "با توجه به حجم انبوه واردات دام زنده، تاحدودی با کاهش کامیون جهت بارگیری و حمل کامل این محموله مواجه شده‌ایم"، گفت: همین موضوع منجر شده تا خروج محموله‌های مروبط به خودروسازان با تأخیر مواجه شود.

شمس همچنین در پاسخ به سؤالی درخصوص آخرین وضعیت دپوی قطعات خودرو در چابهار، گفت: تاکنون از 3هزار کانتینر دپوشده در بندر چابهار متعلق به  2 خودروساز بزرگ کشور، با پیگیریهای انجام‌شده حدود 2هزار کانتینر ترخیص شده است و مابقی نیز در فروردین ماه سال بعد ترخیص می‌شود.

 
 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
0
0
اتفاقا کامیون زیاده امکانات بنادر متاسفانه کمه آقای مدیر گمرک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۱
0
0
تولید داخل کم تشده
کشتارگاه به دلیل گرانی شدید گوشت گوسفند و گوساله گوشت تولیدی توسط قصابی ها خریداری نمی شود و پرواربندها دیگر جرات شروع دور جدید پرورش گوساله را ندارند و در صورت تداوم این وضع سال جدید ممکن است قیمت گوشت دو برابر الان شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه