کد خبر: ۴۷۵۵۹
تعداد نظرات: ۶ نظر
دادستان زاهدان خبر داد:
«حجت‌الاسلام موحدی‌راد» افزود: این افراد پس از وارد کردن دام‌ها، حیوانات قاچاق را بدون معاینات بهداشتی و کنترل‌های لازم به دیگر مناطق کشور ارسال می‌کردند ...

حکیم مهر: دادستان زاهدان از دستگیری تعدادی از کارمندان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ارتباط با قاچاق سازمان یافته دام خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از عصر هامون، «حجت الاسلام موحدی راد» با اشاره به اینکه تاکنون چندین نفر در رابطه با قاچاق گسترده و سازمان یافته دام در سیستان و بلوچستان دستگیر شده اند، گفت: پرونده قاچاق دام در استان درحال بررسی است و تاکنون نیز سه تن از کارمندان جهاد دستگیر شده و دو تن دیگر نیز از دلالان بازار دام که با آنان در ارتباط بودند بازداشت شده اند.

وی افزود: این قاچاق سازمان یافته دام با موضوع قاچاق در دیگر نقاط کشور متفاوت است چرا که همه جا دامها از کشور خارج می شوند اما در این استان این افراد به صورت غیرقانونی اقدام به واردات دام می کردند که این موضوع موجب بروز معضلات جدی برای سلامت دامها و مردم استان شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب سیستان و بلوچستان بیان کرد: این افراد پس از وارد کردن دام ها با استفاده از پلاک های به جا مانده از دامهای ذبح شده و یا پلاکهایی که در اختیار آنان بوده حیوانات قاچاق را بدون معاینات بهداشتی و کنترل های لازم به دیگر مناطق کشور ارسال می کردند که به عنوان مثال اگر تنها یکی از این دامها مبتلا به تب برفکی باشد نه تنها تعداد بسیاری از حیوانات اهلی استان را مبتلا می کند، بلکه خسارت جبران ناپذیری نیز به سلامت شهروندان وارد می کند.

وی ادامه داد: بحثی در دولت مطرح شده تا واردات دام در منطقه هدفمند و به صورت قانونمند انجام شود تا دیگر شاهد چنین قاچاق سازمان یافته و گسترده ای نباشیم و همه مردم نیز بتوانند به راحتی پس از انجام معاینات بهداشتی دام وارد کشور کنند و از تخفیفات ویژه آن بهره مند شوند.

حجت الاسلام موحدی راد با تاکید بر اینکه بر تعداد دستگیر شده ها افزوده خواهد شد، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه پرونده باز بوده و در دست بررسی است بی شک بر تعداد افراد دستگیر شده افزوده خواهد شد، در حال حاضر چند تن در بازداشت بوده و سه نفر دیگر نیز با قرار وثیقه آزاد شده اند که آزادشدگان بیشتر دلالان این بازار قاچاق بوده اند.

وی در پایان تصریح کرد: اگر هر مسئولی در هر مقامی و هر رده ای که باشد چه در جهاد کشاورزی و چه در هر سازمان دیگری با وی برخورد خواهد شد و دستگاه قضا با جدیت با قاچاقچیان و متخلفان برخورد خواهد کرد.انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
0
2
احسنت دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
0
1
ببینید حتی برای یک فرد غیر دامپزشک مثل دادستان محترم زاهدان این مطلب بدیهی و اساسی جا افتاده است که بایستی دام زنده پیش از ورود به کشور توسط دکتر دامپزشک معاینه بهداشتی شود. ولی متاسفانه ......... باز هم بر حذف نظارت بهداشتی گوشت وارداتی اصرار دارد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
0
0
یعنی همشان را عدام کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
0
0
امیدواریم قدرت لایزال مالک وحاکم برعالم هستی لطفی برای بهبود ایرانیها بکند
*دامپزشک*
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
0
0
درود بر شما ایکاش یکی هم پیدا بشه و بگه چطور میخواهند گوشت بدون نظارت وارد کشور بشه
دکتر
|
Kyrgyzstan
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
0
0
با سلام. خوشبختانه در استان سیستان و بلوچستان از آنجایی که بحث قاچاق دام مطرح است دامپزشکی استان ارتباطات بسیار نزدیکی با حوزه قضایی داشته و دارد و در این خصوص جلسات بسیار متعدد با دادستان و قضات در خصوص اهمیت کار دامپزشکی و قرنطینه های دامپزشکی برگزار گردیده که خروجی آن همین فرمایشات دادستان محترم زاهدان است. که عمق قضیه تا کجا پی میبرد. امید آنکه کسانی که در تهران هستند همین موضوعات رو به نمایندگان ولی فقیه در وزارت خانه منتقل نمایند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه