کد خبر: ۴۷۵۱۷
 
 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تفت گفت: دامداران با بی اطلاعی غذای سگ‌های ولگرد را تامین و باعث شیوع بیماری هاری در شهر می‌شوند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،   «دکتر علی میرزایی» وجود سگ‌های ولگرد را یک معضل زیست محیطی عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین دلیل افزایش و حضور  سگ‌های ولگرد، تامین غذای آن‌ها در شهرها است به طوری که در مجتمع دامداری‌های چم بیش از ۲۰۰ قلاده سگ وجود دارد که خود دامداران با بی‌اطلاعی و تامین غذا باعث افزایش این حیوانات شده اند.

وی  بیماری هاری  را یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های  دامپزشکی  دانست و افزود: با افزایش جمعیت حیوانات احتمال شیوع هاری هم افزایش پیدا خواهد کرد.

میرزایی با اشاره به روش‌های مقابله با بیماری‌های واگیردار همچون هاری ادامه داد: هاری فقط مختص سگ نیست بلکه حیواناتی نظیر گاو، گوسفند و غیره به این بیماری مبتلا خواهند شد که می‌توانند خسارت‌های بسیاری را به شهرستان تحمیل کنند.

وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مردم و مخصوصا گاوداران منطقه چم خبر داد و تصریح کرد: در این دوره باید مضرات رفع نامناسب تلفات و زباله‌ها که منابع غذایی برای ورود سگ‌های ولگرد است، آموزش داده شود .

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه