کد خبر: ۴۵۹۸۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
مدیرکل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی:
این اجلاس به میزبانی ایران و با همکاری مشترک اتحادیه اروپا، سازمان جهانی بهداشت دام، سازمان فائو و سازمان دامپزشکی ایران برگزار خواهد شد ...


حکیم مهر: اجلاس بین المللی نقشه راه ریشه کنی بیماری تب برفکی در جهان با حضور نمایندگان کشورهای مختلف جهان و سازمان های بین المللی در ایران برگزار می شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر بهمن عابدی کیاسری»، مدیرکل دفتر سازمان های تخصصی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشور امروز گفت: اجازه این میزبانی پس از آن حاصل آمد که دکتر رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور و رییس و اعضای کمیته تب برفکی سازمان خواروبار ملل متحد( فائو) و نمایندگان اتحادیه اروپا در حاشیه اجلاس جهانی سازمان بهداشت جهانی در پاریس دیدار کردند و ایران موفق شد در بین نامزدهای مختلف برای این اجلاس مهم، میزبانی یکی از بزرگ ترین نشست های بین المللی را جهت ریشه کنی بیماری تب برفکی به دست آورد.

وی با بیان این که این اجلاس به میزبانی ایران و با همکاری مشترک اتحادیه اروپا، سازمان جهانی بهداشت دام، سازمان فائو و سازمان دامپزشکی ایران برگزار می شود، تصریح کرد: برگزاری چنین نشستی در سطح سازمان های بزرگ بین المللی دنیا و اتحادیه اروپا در ایران یکی از موفقیت های دیپلماسی بهداشتی تجاری سازمان دامپزشکی کشور است.

عابدی در ادامه اعلام کرد: مقرر شده است تا این اجلاس با حضور 80 میهمان خارجی از کشورهای مختلف دنیا و نمایندگان سازمان های تخصصی و بین المللی مانند فائو و OIE و همچنین نمایندگان کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا از 13 تا 16 اسفند ماه سال جاری در شهرستان شیراز برگزار شود.

مدیرکل سازمان های تخصصی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که بیماری تب برفکی از مهم ترین چالش های بهداشتی در جهان بوده و تا کنون خسارات اقتصادی قابل توجهی را به کشورهای مختلف درگیر با آن از جمله ایران وارد کرده است، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با این بیماری دارای یک برنامه ملی مبارزه و پیشگیری است و نقشه راه مبارزه با تب برفکی در منطقه اوراسیا نیز در اجلاس شیراز بحث و بررسی می شود.انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
0
0
با تشکر و سپاس ....
خواهشمندیم و امید داریم در خصوص اعمال تسری در احکام جهت تقویت معیشت همکاران از نمایندگان محترم مجلس جهت تخصیص بودجه تدبیری اندیشه شود.
وحید عطارد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
0
1
با سلام .. چنانچه به سایت فایو مراجعه شودو کلمه shiraz declaration را جستجو کنید .. نقشه راه تب برفکی برای کشورهای اسیای مرکزی را خواهید دید ..ده سال پیش این‌نقشه راه که در حال حاضر توسط سازمان خوارو بار جهانی و سازمان جهانی بهداشت دام و تب برفکی اتحادیه اروپا به نقشه جهانی تیدیل شده است در شیراز با تب برفکی اتحادیه اروپا که ان زمان سازمان دامپزشکی با انان همکاری داشت ترسیم گردید و امید میزفت تا سال ۲۰۲۰منطقه از بیماری با واکسیناسیون عاری شود ..که البته به همت همکاران دانشمند سازمان که بعدا عهده دار امور شدند از هم گسیخت و تب برفکی اتحادیه اروپا هم از همکاری با ایران خودداری نمود ...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه