کد خبر: ۴۵۱۳۸
تعداد نظرات: ۲ نظروزیر جهاد کشاورزی با بیان این که براساس سرمایه گذاری صورت گرفته و هزینه‌های مرغداری‌ها باید قیمت هر کیلوگرم مرغ نهایتا ۱۰ هزار تومان باشد گفت:‌ برخی از التهابات در بازار مرغ ناشی از سیاه بازی است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «محمود حجتی» با اشاره به این‌که براساس سرمایه‌گذاری صورت گرفته و هزینه‌های مرغداری ها باید قیمت هر کیلوگرم مرغ نهایتا 10 هزار تومان باشد، اظهار کرد: ‌برخی از التهابات در بازار مرغ ناشی از سیاه بازی است که سعی می شود با عرضه مرغ به بازار رفع شود.

وی با بیان این‌که نباید فراموش کرد مسئله کامیون‌داران آسیب جدی به صنعت مرغداری کشور وارد کرد، افزود: مسئله کامیون داران باعث شد بخشی از ذخایر مرغ داخل کشور مصرف شود. باید توجه کرد که در انتقال مرغ تاخیر ایجاد شد و بطور مثال برای جبران تاثیر10 روز عقب افتادگی در تامین مرغ باید حدود 50 روز زمان صرف شود تا تعادل به بازار بازگردد و اقداماتی برای تعادل بازار انجام شد.

وی با تاکید بر این‌که باید قیمت گوشت قرمز منجمد در عمده فروشی هر کیلوگرم 28هزار تومان باشد گفت: در این راستا محدودیتی وجود ندارد و ارز تخصیص خواهد یافت.درباره قیمت گوشت قرمز منجمد در خرده فروشی باید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بخش های نظارتی ذی ربط بر روند قیمت گذاری نظارت کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.

پی‌نوشت حکیم مهر:

تلاش برای ثابت نگه داشتن دستوری قیمت گوشت مرغ و سایر فرآورده‌های دامی، در حالی که قیمت همه مؤلفه‌های تولید از جمله قیمت نهاده‌ها، خدمات، دارو، واکسن، حمل و نقل و ... روز به روز در حال افزایش است، عملاً غیرممکن است و در نهایت منجر به نابودی صنعت طیور و وابستگی کشور به بیگانگان خواهد شد. تنها راه نجات صنعت در شرایط بحرانی فعلی، اجازه افزایش منطقی قیمت تولیدات خواهد بود. بهتر است دولت درصورت تمایل به ثابت نگه داشتن قیمت نهایی مصرف کنندگان، به جای پایین نگاه داشتن قیمت نهایی محصول از جیب تولیدکنندگان، دست در جیب خود نموده و یارانه محصولات را به تولیدکننده و یا مصرف کننده نهایی پرداخت نماید.


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
0
0
تو رشته عمران چیزی از مرغ هم گفته شده .
تخصص کولاک می کند.
منتظر پرش یهویی هستیم
ناشناس
|
-
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
0
0
سیاه بازی سوء مدیریت های شماست که تولیدکنندگان ورشکسته شده اند.
دو ماه دیگر مجبورید مرغ وارد کنید...هرچه پول نفت میگیرید باید بدید مرغ بیارید...دیگه از ضرر خسته شدیم...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه