کد خبر: ۴۴۸۱۷
 

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی خبر داد.

ه گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، «دکتر امیررضا شاهانی» گفت: با توجه به استقبال فراتر از انتظار داوطلبان عزیز زیرگروه پزشکی و رشته دامپزشکی پس از اعلام نتایج ذخیره‌های این مجموعه و به منظور رعایت عدالت و همچنین ارج نهادن به درخواست‌های عده کثیری از داوطلبان، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی پس از جمع‌آوری فرم‌های شماره ۱۵ پرشده توسط داوطلبان از واحدها اقدام به پردازش مجدد همه انتخاب‌های زیرگروه پزشکی و رشته دامپزشکی داوطلبان کرد.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: عزیزانی که  فرم شماره ۱۵ را در مرحله اعلام ذخیره‌ها پرکرده بودند، در واقع برای تحصیل در دانشگاه آزاد اعلام آمادگی کرده بودند. بدین ترتیب با پردازش همه اولویت‌های انتخابی زیرمجموعه مذکور نتایج قطعی این مرحله استخراج شد و روی سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

وی افزود: عزیزانی که در این مرحله قبولی قطعی آنها در یکی از رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شده است، می‌توانند از روز سه‌شنبه ۲۴ تا یک‌شنبه ۲۹ مهر‌ماه به واحد دانشگاهی محل قبولی مراجعه کنند. همچنین داوطلبانی که در مرحله اعلام ذخیره اقدام به واریز شهریه ‌کرده‌اند، چنانچه تمایل به تحصیل در رشته‌محل اعلامی جدید نداشته باشند، دستور‌العملی به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده است که در اسرع وقت نسبت به استرداد شهریه آن‌ها اقدام کنند. عزیزانی هم که در محل جدیدی پذیرفته شده­‌اند، طبق دستور‌العمل ابلاغی در صورتی‌که شهریه پرداخت کرده باشند، شهریه آن‌ها بین دو واحد جا‌به‌جا می شود.

شاهانی گفت: برای مساعدت با داوطلبانی که پذیرفته نشده‌اند یا تمایل به تحصیل در رشته‌ای که پذیرفته شده‌اند، ندارند، سامانه رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی(پذیرش بر مبنای سوابق تحصیلی) مجدداً از امروز دوشنبه ۲۳ مهرماه باز شد و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۷ مهرماه برای انتخاب رشته داوطلبان باز خواهد بود. در این سامانه این مزیت وجود دارد که داوطلبان مستقل از گروه آزمایشی خود می‌توانند در هر یک از گروه‌های آزمایشی و حتی در چند گروه آزمایشی اقدام به انتخاب رشته کنند.

وی در پایان گفت: سامانه مرکز بازرسی و رسیدگی دانشگاه آزاد اسلامی به شکایات آماده دریافت گزارش‌های داوطلبان و حل مشکلات احتمالی خواهد بود.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه