کد خبر: ۴۴۶۰۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
رئیس نظام دامپزشکی استان فارس:
«دکتر احمدرضا تابع بردبار» گفت: تعدد دانشکده‌های دامپزشکی و تعدد فارغ‌التحصیلان این رشته نیز یکی دیگر از مشکلات پیش روی ماست و حتی دانشگاه آزاد در دو فصل دانشجوی دامپزشکی جذب می‌کند ...حکیم مهر: رئیس نظام دامپزشکی استان فارس گفت: در حال حاضر ۸۵ درصد اعضای نظام دامپزشکی استان فارس فعال هستند و برای ۱۵ درصد آن بازار کاری وجود ندارد و این زنگ خطری برای رشته دامپزشکی محسوب می‌شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «دکتر احمدرضا تابع بردبار» پیش از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه در استان فارس سالانه بین 80 تا 120 نفر در رشته دامپزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند این در حالی است که نیاز بازار کمتر از این است بنابراین باید جذب دانشجو با نیاز بازار تناسب داشته باشد، اظهار داشت: در حال حاضر 85 درصد اعضای نظام دامپزشکی استان فارس فعال هستند و برای 15 درصد آن بازار کاری وجود ندارد و این زنگ خطری برای رشته دامپزشکی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تعدد دانشکده‌های دامپزشکی و تعدد فارغ‌التحصیلان این رشته نیز یکی دیگر از مشکلات پیش روی ماست و حتی دانشگاه آزاد در دو فصل دانشجوی دامپزشکی جذب می کند، خاطرنشان کرد: این موضوع سبب شده که بازار کار برای دانشجویان این رشته وجود نداشته باشد و همین امر سبب نارضایتی فارغ‌التحصیلان شده است.

تابع بردبار با بیان اینکه نظام دامپزشکی استان فارس 2600 عضو دارد که 2049 عضو آن مرد و مابقی بانوان هستند، اظهار داشت: 100 درصد امور درمان دامپزشکی در استان فارس توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

رئیس نظام دامپزشکی استان فارس با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در زمینه اعمال نظارت موثر بر بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی این است که کارخانجات خودشان ناظر دامپزشکی را انتخاب می‌کنند و خودشان به ناظر حقوق می‌دهند که با تلاش‌هایی که انجام شد در هیئت دولت مصوبه قطع ارتباط مالی ناظر و کارفرما مصوب شده است، عنوان کرد: به دلیل مقاومتی که کارفرمایان در برابر این مصوبه دارند هنوز اعمال نشده است.

وی با بیان اینکه در زمینه رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای از ابتدای سال تاکنون 44 پرونده بررسی و منتج به صدور رای شده و 27 پرونده نیز در دست بررسی توسط عضو محقق است، گفت: از ابتدای سال تاکنون یک پلی کلینیک شیراز نیز به دلیل تخلف پلمپ شده است.

وی بیان کرد: در جهت واگذاری امور به بخش خصوصی در حال حاضر بیش از 80 درصد واکسیناسیون دام در استان فارس توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

رئیس نظام دامپزشکی استان فارس با بیان اینکه صدور پروانه اماکن دامی از سال 94 به نظام دامپزشکی واگذار شده و تاکنون 3100 پروانه در این استان صادر شده است، عنوان کرد: صدور پروانه‌های مشاغل دامپزشکی به نیز به سازمان نظام دامپزشکی واگذار شده و در این زمینه نیز از نیمه دوم سال گذشته تاکنون 80 فقره پروانه صادر شده است.

«دکتر منصور سیاری» رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز، نیز در این نشست اظهار داشت: در حال حاضر 300 دانشجوی دکترای عمومی، 250 دانشجو در رشته‌های تخصصی مختلف و 70 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز در حال تحصیل هستند.

وی بیان کرد: روزانه بیش از 50 مورد برای بررسی و درمان به کلینک‌های طیور، جراحی و درمانگاه دام و طویر دانشکده دامپزشکی مراجعه می‌کنند که به آنها رسیدگی می‌شود.انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دکتر xy
|
France
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
0
0
ماده ۱۸ و ۱۹ رعایت نمیشه بخاطر اینکه پشت پرده بعضی مسولان با کارفرمایان رابطه دارند . از این واضحتر؟! !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
0
0
اقای دکتر همون هایی هم که کار دارن به نوعی سر کارن هیچگونه امنیت شغلی ندارن وفقط برا دل کارفرما کار میکنن تا خونوادهاشون دلخوش باشن اونا سر کارمیرن
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
0
0
متاسفانه تاکنون هیچگونه حرکت مثبتی از طرف رییس محترم سازمان در مورد مسوولان فنی کشور ندیده ایم.
تنها حرکت ایشان استفاده از ........... مسوولان فنی سابق و آویزان فعلی بعنوان مشاور در زمینه امور صنفی مسوولان فنی کشور بود که آب پاکی را روی دست مسوولان فنی بهداشتی کشور ریخت که واقعا جای تقدیر دارد
مجید
|
Ukraine
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
0
بیکاری در رشته دامپزشکی در اکثر استان ها به وضوح قابل لمس است در استان آذربایجان شرقی و غربی اکثر فارغ التحصیلان یا بیکارند یا دنبال کار دیگری اند .آقایان میز نشین دانشگاه آزاد به فکر جذب هر چه بیشتر دانشجو و افزایش سطح سواد جامعه (البته با پر کردن جیبها ) هستند .تا کی باید مافیای قدرت و ثروت این رشته ارزشمند را تاخت وتاز کند .!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه