کد خبر: ۴۴۵۹۰رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه ۸ کانون در اصفهان شناسایی شدند، گفت: اقدامات قرنطینه‌ای و معدوم سازی‌ها انجام شده و در حال حاضر حدود یک هفته است که هیچ گزارشی مبنی بر بروز این بیماری نداشته‌ایم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایلنا، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اظهار کرد: در سال ۹۵ بیماری آنفلوانزا وارد کشور شد و تعدادی از استان‌ها را درگیر کرد و در سال ۹۶ هم ادامه همان بیماری متاسفانه به بسیاری از استان‌ها خسارت وارد کرد.

وی افزود: در سال قبل برای اینکه موضوع آنفولانزا در سال ۹۷ به طغیان نرسد پیشنهادهای جدیدی در کنار رصد، پایش، تشخیص، معدوم سازی و محدودیت شعاع بیماری را اعمال کردیم که واکسیناسیون دام بود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر در نیمه مهرماه هستیم پیش‌بینی ما این بود که از شهریور طغیان این بیماری در سال ۹۷ اتفاق بیفتد اما اقدامات انجام شده این نوید را به ما می‌دهد که امسال به لطف خدا طغیان بیماری نداشته باشیم.

رفیعی پور در رابطه با بروز این بیماری در اصفهان گفت: در مجموع ۸ کانون در اصفهان معرفی شده و اگر به شکل طغیانی باشد قابل کنترل نیست اما در این ۸ کانون این بیماری کنترل شده است که در رابطه با مرغ تخم‌گذار و بوقلمون بوده که همکاران ما با شناسایی مکان و واکسیناسیون آن را کنترل کرده‌اند.

وی افزود: اقدامات قرنطینه‌ای و معدوم سازی‌ها انجام شده و در حال حاضر حدود یک هفته است که هیچ گزارشی مبنی بر بروز این بیماری نداشته‌ایم.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه