کد خبر: ۴۴۴۶۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور خبر داد:
عده‌ای سودجو بنا به دلایلی متعدد در بعضی موارد مرغ‌های پایان دوره تخم‌گذار را که ارزش اقتصادی آنچنانی هم ندارند، به جای کشتار در کشتارگاه، به روستاها یا واحدهای کوچک غیرمجاز ارسال می‌کنند ...
 

حکیم مهر: سازمان دامپزشکی کشور در اطلاعیه ای ار اجرایی شدن سیستم کنترل هوشمند در کشتارگاه های طیور طی ماه های آینده در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، با توجه به اینکه کشتارگاه ها مکانی هستند که به عنوان یکی از قسمت های مهم یک زنجیره برای مدیریت مخاطرات احتمالی یا مدیریت نقاط بحران بهداشتی فعالیت می کنند، بر اساس بررسی های به عمل آمده، عده ای سودجو بنا به دلایلی متعدد در بعضی موارد مرغ های پایان دوره تخم گذار را که ارزش اقتصادی آنچنانی هم ندارند، به جای کشتار در کشتارگاه، به روستاها یا واحدهای کوچک غیرمجاز ارسال می کنند که این عامل در کنار توزیع غیربهداشتی و نگهداری توسط عده ای دیگر، می تواند یکی از عوامل مهم پخش عامل بیماری هایی چون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، نیوکاسل و سایر بیماری های مهم طیور شده و به کاهش کارایی و برنامه های کنترلی سازمان دامپزشکی کشور منجر شود.

در این میان، با توجه به ارائه گزارش هایی مبنی بر تایید کشتار این مرغ های پایان دوره توسط برخی افراد با وجود آنکه کشتار نمی شوند، سازمان دامپزشکی کشور برای مدیریت این نقطه بحرانی، طی ماه های آینده و با اتخاذ تدابیر لازم، سیستم نظارت هوشمند بر کشتارگاه های طیور را مدیریت خواهد کرد.

با توجه به این مهم بدیهی است مسئولین کشتارگاه های طیور در سراسر کشور به ویژه مسئولین فنی و بهداشتی، بایستی بسیار هوشیار و جدی باشند، چرا که سازمان دامپزشکی کشور با کسانی که بهداشت عمومی را تهدید کنند، به هیچ وجه مماشات نخواهد کرد.

لازم به ذکر است طرح مذکور در استان قم به صورت پایلوت در هفته سوم مهرماه عملیاتی می شود.

 
 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
0
0
امکان ندارد.حالا خواهید دید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
0
0
شما شک نکنید ایده های معاون بهداشتی عملیاتی خواهند شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه