کد خبر: ۴۳۰۸۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

مرغی که در کشتارگاه‌های مدرن تهیه می‌شود علاوه بر این که عاری از میکروب و باکتری است و بسته‌بندی مرتب و تمیزی دارد وقتی وارد خانه مصرف‌کننده می‌شود آماده طبخ است و دیگر مشکلات پاکسازی مرغ را ندارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایانا، وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به اعتراض تولید کنندگان مرغ اصفهانی که به پایین بودن قیمت عرضه مرغ نسبت به هزینه های بالای تولید آن گلایه داشتند گفت : تعاونی مرغداران نایین، مشکلاتی را مطرح کردند که باید گفت روزی که مرغداران در زمینه قیمت مرغ با مشکلاتی مواجه شدند ما توسط شرکت پشتیبانی امور دام از شما مرغ خریدیم به این دلیل که آن زمان قیمت مرغ به شدت افت کرده بود و ما مرغ را فقط برای تنظیم بازار و ثابت ماندن قیمت با این شیوه خریداری کردیم. این را هم باید توجه داشت که ما نمی‌توانیم بدون ضابطه هر کاری را انجام دهیم. آن موقع قیمت مرغ در کشتارگاه ٧٦٠٠ تومان اما در میدان بهمن قیمت ٥٦٠٠ تومان بود. ما به آن قیمت خریدیم تا مرغدار ضرر نکند. درخرداد و تیر ماه، روزانه ١٠٠ تن مرغ خریداری کردیم تا ضرر مرغدار و مصرف‌کننده کمتر شود . این اقدام بسیار سخت بود و فشارهای زیادی را تحمل کردیم. الان هم منتظریم تا درباره قیمت شیر و مرغ ستاد تنظیم بازار در وزارت صنعت ، معدن و تجارت قیمت‌ها را اعلام کنند. ما به عنوان مسئول تولید دنبال به حداقل رسیدن ضرر تولیدکننده و مصرف‌کننده هستیم. به گفته حجتی اصرار بر این بود که برای نهاده‌ها یارانه گرفته شود. ما نمیتوانیم بدون ضابطه هر کاری را انجام دهیم، تا کنون برای اینکه تولید کننده ضرر نکند، ٢ هزار میلیارد تومان برای یارانه سویا و ذرت هزینه شده است تا این نهاده‌ها گران نشود.

وزیر جهاد کشاورزی، تاکید کرد: از تعاونی مرغداران تقاضا دارم مباحث اقتصادی را به درستی دنبال کند. آنها باید به این موضوع توجه داشته باشند که چرا جوجه ١٧٠٠ تومانی رومانی را گران‌تر و با قیمت ٢٥٠٠ تا ٢٧٠٠ تومان خریدید و مرغش را در خرداد گرانتر عرضه کردند؟.خود مرغداران ولع داشتند و جوجه را گران خریدند، و همین باعث شد کار تنظیم بازار سخت شود. تنظیم بازار کار ظریف و حساسی است.

براساس این خبر محمود حجتی که در آیین افتتاح مدرنترین کشتارگاه طیور شرکت کرده بود در آنجا اشاره کرد : مرغی که در کشتارگاه‌های مدرن تهیه می‌شود علاوه بر این که عاری از میکروب و باکتری است و بسته‌بندی مرتب و تمیزی دارد وقتی وارد خانه مصرف‌کننده می‌شود آماده طبخ است و دیگر مشکلات پاکسازی مرغ را ندارد.

مجمود حجتی افزود : قیمت و هزینه تمام شده مرغ‌هایی که در کشتارگاه‌های مدرن تهیه می‌شود نسبت به مرغ‌های فله‌ای کمی بالاتر است اما در عوض، سلامت محصول نهایی تضمین شده است.
او توضیح داد: تسهیلاتی برای توسعه زنجیره‌های واحدهای مرغداری پیش‌بینی شده است.

او اضافه کرد: دولت ارزانترین ارز را در اختیار صنعت طیور قرار داده و در تامین ارز برای صنعت مرغداری هیچ محدودیتی وجود ندارد و مرغداران کشور تحت هر شرایطی تولید را انجام می دهند.

وی ادامه داد: افزایش منطقی قیمت مرغ با توجه به قیمت تمام شده و هزینه های تولید تحت پیگیری و در دستور کار مراجع مرتبط قرار دارد. صنعت طیور در کشور دارای مزیت نسبی است و به این دلیل، گوشت مرغ تولید شده در ایران نسبت به همه جای دنیا ارزان تر می باشد و این صنعت ارزش افزوده و نقش حیاتی در امنیت غذایی دارد.همچنین برندینگ مواد غذایی نقش مهمی در ارتقای کیفیت و استاندارد محصولات کشاورزی و نیز جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی دارد و می تواند به تولید بازار محور، مشتری پسند و همچنین پایداری تولید بیانجامد.

حجتی در پایان گفت: زنجیره تولید با توجه به خروج کشاورزی از حالت معیشتی و رفتن به سمت کشاورزی اقتصادی و مبتنی بر عرضه و تقاضا اهمیت دارد.
 
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
0
0
منظور جناب وزیر از مرغ فله ای چیست؟وقتی از واقعیات زندگی روزمره دور باشی همین میشه فکر کنی هنوز با خاور تو مراکز عرضه لاشه خالی میکن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه