کد خبر: ۴۳۰۷۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
 

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: دولت ارزانترین ارز را در اختیار صنعت طیور قرار داده است و در تامین آن هیچ محدودیتی وجود ندارد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «محمود حجتی» در ادامه برنامه سفر خود به استان اصفهان در نشست صمیمی با فعالان بخش کشاورزی شهرستان اردستان، با بیان این که دولت ارزانترین ارز را در اختیار صنعت طیور قرار داده است، اظهار داشت: در تامین ارز برای صنعت مرغداری هیچ محدودیتی وجود ندارد و مرغداران کشور تحت هر شرایطی تولید را انجام می دهند.

وی با اشاره به این که افزایش منطقی قیمت مرغ با توجه به قیمت تمام شده و هزینه های تولید تحت پیگیری و در دستور کار مراجع مرتبط قرار دارد،تصریح کرد: صنعت طیور در کشور دارای مزیت نسبی است و به این دلیل، گوشت مرغ تولید شده در ایران نسبت به همه جای دنیا ارزان تر می باشد و این صنعت ارزش افزوده و نقش حیاتی در امنیت غذایی دارد.

حجتی درباره بازپرداخت تسهیلات کشاورزان خسارت دیده،گفت: استمهال بازپرداخت وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی در دولت تصویب شده و تمامی بانک ها موظف به اجرای آن می باشند.

وی از فرمانداران خواست تا اجرای این مصوبه دولت را در حمایت از کشاورزان پیگیری نمایند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به شرایط اقلیمی و کم آبی کشور،بر لزوم سازگاری با این شرایط تاکید کرد و افزود:باید آب کم و در اختیار را به روش های مدرن در تولید محصولات کشاورزی مصرف نماییم.

وی ادامه داد:باید محصولات کشاورزی کم آب بر و با عملکرد بالا تولید کنیم و کشت محصولات را از فضای باز به فضای بسته و کنترل شده گلخانه ای منتقل کنیم.

حجتی،ورود به عرصه های جدید از فعالیت کشاورزی و توسعه تولید محصولات کم آب بر با ارزش افزوده بالا نظیر گیاهان دارویی در مناطقی مانند اردستان را ضروری دانست و اضافه کرد: برای افزایش بهره وری و درآمد تولیدکنندگان،دام های سبک پربازده باید جایگزین شوند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه بر لزوم توسعه فعالیت و مشاغل سازگار با اقلیم نظیر شترداری در مناطق کویری تاکید کرد و گفت که تعلیف با خارشتر با پروتئین بالا اقتصادی است.

در این نشست، نمایندگان بخش های مختلف کشاورزان و تولید کنندگان مسایل و مشکلات و خواسته های خود را با وزیر جهاد کشاورزی در فضایی صمیمی مطرح کردند.

 
 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فیروز ترابی
|
United States
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
0
0
خوشبحال حاجی مدلل و سایر حجاج امثال او و واردکنندگان گوشت و دارو و.......
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
0
0
آره همه شنیدیم شرکت دولتی پشتیبانی امور دام با اون همه ارز ۴۲۰۰ و ۳۸۰۰ چقدر موبایل وارد کرد.
اینو هم میدونیم که وقتی راننده کامیون ها اعتصاب کردند شرکت پشتیبانی هیچ نهاده ای نداشت در اختیار مرغداران قرار بده و انبارهاش خالی بود و خودش مجبور شد از دلال نهاده بخره.
اینو هم تمام مرغداران میدونن که مرغی رو که ۶۰ روز پیش شرکت پشتیبانی خریداری کرده هنوز پولش رو نداده و سود این میلیاردها تومان پول تکلیفش چیست؟
الان هم همه میدونن که چون مرغدارا دیگه جوجه ریزی نمیکنن بخاطر ضررهای اخیر... در آینده ای نزدیک بایستی بجای نفت صادراتی مرغ وارد کنید و همین شما رو به پریشان حالی انداخته و با این حرفها دارید به مرغداران آدرس غلط میدید تا مجددا فریب دولت رو بخورند و جوجه ریزی کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه