کد خبر: ۴۲۰۷۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
«دکتر علیرضا رفیعی پور» افزود: به ذهن عموم مردم متبادر شده است که چرا کشورهای آسیایی و اروپایی همچون ایران در صنعت طیور پس از بروز آنفلوانزا متضرر نمی‌شوند؟


حکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور از آناليز صنعت طيور ايران توسط كارشناسان خبره سازمان بهداشت جهاني دام خبر داد و گفت: این آناليز شامل تحليل‌هاي اقتصادي، ساختاري و بهداشتي خواهد بود؛ می‌توان این طرح مطالعاتی یا آنالیز تحلیلی و آماری را در آینده برای صنعت دام، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم با همکاری دانشمندان دامپزشکی کشور و بین‌الملل انجام داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر علیرضا رفیعی پور» در حاشیه جلسه مجمع عمومی سازمان جهانی بهداشت دام با بیان اینکه قصد داریم این مساله را در قالب مذاکره طرح موضوع کنیم، عنوان کرد: هدف این است تا همکاران جامعه جهانی موفقیت‌های خودشان را در صنعت طیور پس از تحلیل وضعیت حال حاضر صنعت طیور ایران در اختیار ما قرار دهند.

وی اظهار کرد: حتما این پرسش و تلقی در خصوص رخداد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که در سال‌های گذشته موجب تحمیل خسارات زیادی به تولیدکنندگان شد به ذهن عموم مردم متبادر شده است که چرا کشورهای آسیایی و اروپایی همچون ایران در صنعت طیور پس از بروز آنفلوانزا متضرر نمی‌شوند، لذا ما به دنبال پاسخ این پرسش هستیم و معتقدیم که پس از آنالیز صنعت طيور ايران توسط كارشناسان خبره سازمان بهداشت جهاني دام، به پاسخ این پرسش خواهیم رسید.

گفتنی است، جلسه مجمع عمومی سازمان جهانی بهداشت دام همه ساله در کشور فرانسه برگزار می‌شود، و امسال نیز سازمان دامپزشکی ایران و روسای سازمان‌های دامپزشکی 180 کشور عضو و هیئت‌های مربوطه در این مجمع حضور پیدا کرده‌اند.

این مجمع مهمترین گردهمایی برای سیاستگذاری و اتخاذ تصمیم در رابطه با سیاست‌های بهداشتی دام در جهان است. در این مجمع مقررات مربوط به بهداشت دام به صورت قطعنامه به تصویب می‌رسد و از نظر قانونی باید توسط کشورهای عضو رعایت شود.

در حاشیه این مراسم ملاقات با سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس، بازدید از شرکت واکسن‌سازی مریال، ملاقات با رییس سازمان بهداشت جهانی دام و ملاقات با روسای دامپزشکی کشورهای چین، هلند، فرانسه، عراق، ترکیه، استرالیا، برزیل، نیوزلند، افغانستان، روسيه، اكراين و نروژ و سایر کشورهایی که با جمهوری اسلامی ایران موافقت نامه بهداشتی دارند توسط رییس سازمان دامپزشکی کشور صورت می‌گیرد.انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
0
0
آناليز صنعت طيور ايران توسط كارشناسان خبره سازمان بهداشت جهاني دام خبر بسیار خوبی است.از آنجائیکه ما هیچ متخصص طیور در کشور نداریم،لذا این بهترین تصمیم ممکن است! تبریک به همه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: