کد خبر: ۴۱۳۱۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
واکنش رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به نامه حجتی:
«جمشید انصاری» افزود: جمع پرداختی افزایش نخواهد داشت و این موضوع بیشتر برای انضباط در پرداختی‌ها و افزایش رضایت‌مندی کارکنان آن سازمان بوده است ...


 
حکیم مهر: رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: هر هفته از سوی دستگاه‌ها درخواست افزایش فوق العاده حقوق داریم و افزایش امتیازات شغلی به معنای افزایش حقوق نیست.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «جمشید انصاری» در مورد نامه منتشر شده وزیر جهاد کشاورزی به معاون اول رئیس جمهور در رابطه با درخواست افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان این وزارتخانه در سال 97، اظهار داشت:‌ مسئولان دستگاه‌های اجرایی چنین درخواست‌هایی را از این سازمان و دولت مطرح می‌کنند که صرف نظر از بحث تامین منابع مالی مورد نیاز برای انجام این درخواست‌ها که یک بخش مهم از تصمیم‌گیری‌های دولت برای تحقق این پیشنهادات را تشکیل می‌دهد، بررسی‌های مختلفی نیز از سوی این سازمان و کمیسیون‌های دولت در این رابطه با توجه به قانون و آیین‌نامه‌ اجرایی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در ماده ٥٠ قانون برنامه پنجم اجازه داده شده بود که امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با تصویب دولت تا ٥٠ درصد افزایش یابد که به دلیل محدودیت‌ مالی در طول ٣ سال گذشته تصمیمی در مورد درخواست‌های واصله در این مورد گرفته نشده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر، درخواست‌‌های متعددی از سوی دستگاه‌های مختلف برای افزایش تا 50 درصدی امتیازات شغلی وجود داشته و دارد، تأکید کرد: بعضا درخواست دستگاه‌های اجرایی این است که امتیازات بیشتر برای کارمندان خود را پیگیری کنند، در حالی که دولت در تصمیم‌گیری برای این موارد به ملاحظات متعددی توجه می‌کند که یکی از این عوامل امکان تأمین منابع مالی است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: درخواست وزارت جهاد کشاورزی به صورتی غیر متعارف رسانه‌ای و خبری شد، در حالی که ما در سازمان هفته‌ای حداقل یک نامه از دستگاه‌ها برای افزایش فوق‌العاده‌ها و نظایر آن را داریم، ما نیز بررسی می‌کنیم. اگر امکان داشته باشد، در چارچوب قانون و امکانات دولت پیشنهاد می‌دهیم و این رویه‌ای کاملا عادی تلقی می‌شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مصوبه مورد اشاره متضمن افزایش پرداختی برای کارمندان سازمان مالیاتی نبوده و صرفا یک تغییر در مبانی پرداخت حقوق کارکنان آن سازمان است، گفت: این مصوبه به معنای افزایش حقوق نیست، بلکه کارکنان این سازمان از محل ماده 217 قانون مالیات‌های مستقیم که مربوط به درآمدهای مالیاتی است، دریافتی‌هایی داشتند که قانونی هم بود. در مصوبه‌ای که دولت تصویب کرده اجازه داده است نسبت به اعمال افزایش ٥٠ درصدی در امتیازات اقدام کنند، به شرطی که معادل آن از پرداختی های موضوع ماده 217 کم کنند و در بند ٣ تصویب نامه قید شده است که با این مصوبه نباید هیچ افزایشی در پرداختی کارکنان سازمان امور مالیاتی ایجاد شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد: لذا فقط مبانی و محل پرداخت حقوق تغییر کرده است و افزایش پرداختی در کار نبوده است. در واقع قبلاً در فیش حقوقی پرداختهایی در بخش «سایر» اعمال می‌شد که اکنون به عنوان حقوق و مزایای مستمر اعمال می‌شود، اما جمع پرداختی افزایش نخواهد داشت و این موضوع بیشتر برای انضباط در پرداختی‌ها و افزایش رضایت‌مندی کارکنان آن سازمان بوده است.


 

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
1
تو گفتی وما باور کردیم.
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
خودتي.
مشهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
پرسنل دامپزشکی که با همین حقوق سالهاست میسازن!!!!
چه کاریه اصن افزایش حقوق؟!
اینا حقوقشون اضافه بشه همه راه می افتن میرن ترکیه!!!!!!!
از ما گفتن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
چطور برای وزارت نفت. بانک ها و.... مشکلی ندارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
مصداق عدالت و همسان سازي-كلا ............ گفتي
فریبرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
واقعا کارکنان دامپزشکی بعداز وزرات علوم از با سواد ترین دستگاههای کشور هستند و همیشه جاشون تو طویله هست داخل گاو و گوسفند ، تا میرن داخل حیاط برای خدمات رسانی طرف درب طویله رو رویشان باز میکنند میگه بفرما طویله .دکتر دامپزشک با کلی سابقه حدود 3میلیون دریافتی دارن سایر کارکنان دامپزشکی حدود دو میلیون که زمین تا آسمان است با دستگاههای دیگر،،، اما موقع افزایش حقوق همچین گیرهایی میارن تو کار ... بابا توروخدا اینا سربازای گمنام عرصه سلامت هستن بخدا باید بیشتر حقوق دستگاهها به دامپزشکی داده بشه .با کمترین کار، نه سی سال!!،سختی کار دامپزشکی خیلی زیاده و باید با 25 سال بازنشست بشن، وقتی گاو داخل طویله دکتر دامپزشک و تکنسین رو با لگد میزنه میچسبونه به اصطبل طویله مسئولین ارشد واقعا کجا قرار دارند که الان افزایش حقوق رو تصویب نمیکنند..
کارمند دامپزشکی شهرستان محروم مرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
0
0
حتما باید مثل بعضی ارگان های دیگه اعتصاب کرد تا به حقوق و مزایای متناسب با کار و سختی کار رسید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
0
0
ازاقای سیف یادبگیرید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه