کد خبر: ۴۱۲۷۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

مرگ یک مرد ۵۸ ساله در رفسنجان پس از گاز گرفته شدن توسط یک سگ، مشکوک به هاری اعلام شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی فوت یک نفر در رفسنجان بر اثر گاز گرفتن شدن توسط سگ در یکی از مناطق رفسنجان، «دکتر احمد جمالی زاده» معاون بهداشتی دانشگاه  علوم پزشکی  رفسنجان گفت: به گفته خانواده متوفی وی سابقه تنگی نفس داشته و زمانی که سگ وی را گاز گرفته، واکسن دریافت کرده است.

وی ادامه داد: اما علائم ۱۰۰ درصد با هاری هماهنگ نیست و فعلاً همکاران ما یکی از تشخیص‌های احتمالی شان  هاری  بوده که با توجه به اینکه نمونه برداری به تهران ارسال شده، تا جواب قطعی آزمایش دریافت نشود نمی‌توانیم هاری اعلام کنیم.

جمالی زاده تصریح کرد: فرد متوفی از ناحیه صورت دچار آسیب شده و هاری زخم صورت فوق العاده خطرناک است و متاسفانه ۱۴ فروردین فوت کرده است.

وی با اشاره به شرایط خاص دفن متوفیانی که در اثر هاری فوت کرده اند، بیان کرد: دفن شرایط خاصی دارد و فعلا بر اساس احتمالات هاری دفن انجام می‌شود.

 «دکتر نژاد قادری» مدیر گروه بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم در این رابطه گفت: با توجه به اینکه سگ هار بوده و هاری آن بر اساس آزمایش انجام شده مثبت بوده، این مورد مرگ مشکوک به هاری است و تا زمان تعیین تکلیف باید حتما مورد را هاری اعلام کرد، چراکه تا جواب آزمایش دریافت شود طول می‌کشد و در صورتی که جواب آزمایش مثبت باشد، ۱۰۰ درصد مرگ بر اثر هاری اعلام خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه این حادثه در ۲۸ اسفندماه ۹۶ رخ داده و چهار نفر دیگر هم توسط این سگ گزیده شدند، عنوان کرد: فردی که فوت کرده ۵۸ ساله بود .

نژادقادری متذکر شد: پس از انجام آزمایش از سگ و مثبت بودن هاری آن، این حیوان معدوم شده است.

 
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
أشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
0
0
(نژادقادری متذکر شد: پس از انجام آزمایش از سگ و مثبت بودن هاری آن، این حیوان معدوم شده است.)
چطوری اول تشخیص داده شده هاری سگ مثبت بوده وبعدش معدوم شده؟؟؟
ازکجانمونه برداری شده؟؟؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه