کد خبر: ۳۹۴۴۹مدیر کل دامپزشکی استان یزد با اعلام این خبر گفت: بر اساس قانون، سازمان دامپزشکی متولی تامین بهداشت دام از سطح مزرعه تا سفره می باشد، در همین راستا و به منظور ارتقاء هر چه بیشتر بهداشت و سلامت فراورده های خام دامی، نخشتین کشتارگاه طیور مورد تایید جهت دریافت کد IR در استان یزد آماده بهره برداری است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد، «دکتر علی اکبر حدادزاده» در ادامه افزود: احداث این کشتارگاه با سه خط مجزا مخصوص کشتار مرغ، بلدرچین و بوقلمون (اماده نصب خط) زیرساخت مناسبی را در زمینه رونق اقتصادی و توسعه صادرات فراهم آورده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: کشتارگاه مذکور در زمینی به مساحت بالغ بر 30 هزار متر مربع با زیربناء 10 هزار متر مربع احداث شده است. از ویژگی های بارز این کشتارگاه تجهیز به خط 3 کشتار می باشد که تمام مکانیزه است به این معنا که تمامی فرایند کشتار تا بسته بندی بدون دخالت دست انجام می گیرد که این موضوع منجر به تولید مرغ بهداشتی با بالاترین سطح اطمینان در مصرف (مرغ 01) می باشد به گونه ای که تمامی قسمت های غیر خوراکی فراورده کاملا از آن جدا می شود و مصرف کنندگان با یک شستشوی حداقلی می توانند با اطمینان کامل آنرا به مصرف برسانند.

دکتر حدادزاده در پایان اظهار امیدواری کرد، راه اندازی این کشتارگاه گام موثری در ارتقاء سطح بهداشت فراورده های خام دامی مورد مصرف شهروندان باشد و با استقبال تولید کنندگان و مصرف کنندگان شاهد گسترش فعالیت کشتارگاه های صنعتی و روند رو به رشد احداث کشتارگاه های صنعتی در استان باشیم.


 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه