کد خبر: ۳۷۸۴۸
 

مدیر تولید فرآورده های بیولوژیک طیور موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به واکسن های جدید طیور که در حال حاضر در مرحله اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد اشاره کرد و گفت: بر همین اساس پروانه تولید واکسن آبله قناری از سوی سازمان دامپزشکی به موسسه رازی اعلام شده است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، «دکتر سید رضا ابراهیمی» با اشاره به واکسن های طیوری که در موسسه رازی و شعبه های مرند، شیراز و مشهد تولید می شود، اظهار کرد: واکسن های نیوکاسل سویه های  B1 ، لاسوتا، مقاوم به گرما، کلون، واکسن های آبله طیور، لارنگو تراکئیت، گامبورو، واکسن دوگانه زنده  B1 برونشیت و واکسن دوگانه زنده لاسوتا برونشیت از جمله واکسن های زنده ای است که در موسسه رازی تولید می شوند .

وی همچنین به تولید واکسن کشته نیوکاسل، واکسن کشته آنفلوانزا، واکسن دوگانه کشته نیوکاسل آنفلوانزا و پاستورلوز نیز به عنوان دیگر  فرآورده های کشته طیور در این موسسه اشاره کرد .

مدیر تولید فرآورده های بیولوژیک طیور موسسه رازی در ادامه با اشاره به واکسن های جدید طیور که در حال حاضر در مرحله اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد اشاره کرد و گفت: بر همین اساس پروانه تولید واکسن آبله قناری از سوی سازمان دامپزشکی به موسسه رازی اعلام شده است .

وی بیان کرد: برخی از واکسن های دیگری که در موسسه رازی تولید شده و برای تولید انبوه در انتظار پاسخ سازمان دامپزشکی کشور است،  عبارتند از واکسن سه گانه کشته نیوکاسل، آنفلوانزا و گامبورو و نیز واکسن برونشیت  B/793 که نمونه دیگری از واکسن برونشیت محسوب می شود و موارد مصرف زیادی دارد .

دکتر ابراهیمی خاطرنشان کرد: واکسن نیوکاسل مقاوم به گرما نیز از واکسن های جدیدی است که از 2 سال اخیر به سبد محصولات موسسه رازی افزوده شده و اکنون در سراسر کشور در حال مصرف است که از موفقیت بسیار خوبی برخوردار بوده است .

دکتر ابراهیمی خاطرنشان کرد: واکسن جدید دوگانه لاسوتا و برونشیت، کلون و گامبورو نیز از جمله واکسن های جدید محسوب می شود که از سال های اخیر در موسسه رازی تولید شده اند و مورد مصرف صنعت طیور قرار می گیرند .

وی تاکید کرد: تولید این واکسن ها در موسسه رازی توانسته از خروج مقدار بسیار زیاد و قابل توجهی ارز از کشور در راستای اقتصاد مقاومتی جلوگیری کند .

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه