کد خبر: ۳۷۰۳۷


«دکتر علی صفر ماکنعلی» مدیرکل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به برگزاری اولین جشنواره تخصصی فیلم و عکس دامپزشکی با عنوان «بیطار»، توجه جدی به رسانه را از مهمترین رویکردهای ارتباطی سازمان دامپزشکی کشور عنوان کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر ماکنعلی افزود: در آخرین ارزیابیهای انجام شده از سازمان دامپزشکی کشور به عنوان نهاد حاکمیتی دارای مسئولیت در نظام سلامت دام و فرآورده‌های دامی توسط سازمان جهانی بهداشت دام، موضوع توجه به ذینفعان سازمانی به عنوان یکی از مهمترین نقاطی که باید توسعه و تقویت یابد معرفی شده است از طرفی خود این موضوع می‌تواند به عنوان یک مزیت رقابتی موجب تعالی سازمان و تسهیل در انجام ماموریت‌های سازمانی گردد و برگزاری جشنواره تخصصی فیلم و عکس ابعاد مختلفی از این موضوع را محقق می‌سازد.

وی در ادامه گفت: آگاهی هنرمندان، فیلم‌سازان و عکاسان می‌تواند موجب تولید و خلق محصولات رسانه‌ای شود که در نهایت موجب افزایش آگاهی عمومی در جهت آشنایی با فرآیند دامپزشکی و نظام سلامت مرتبط با آن گردد. از طرفی تولید محصولات رسانه‌ای موجب افزایش مهارت ادراکی مسئولان ذیربط در دستگاه‌های نظارتی،برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی کشور می‌شود و به تبع آن موجب تسهیل در تخصیص اعتبارات و افزایش اختیارات سازمان در راستای ماموریت‌های ذاتی خود می‌گردد.

مدیرکل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشور در توضیح چگونگی برگزاری اولین جشنواره تخصصی فیلم و عکس دامپزشکی با عنوان «بیطار» گفت: این جشنواره در بخش‌های مختلف شامل: مسابقه فیلم کوتاه، آثار مستند، آثار مردمی(فیلم‌های تهیه شده از طریق تلفن‌های همراه و دوربین‌های خانگی)، مسابقه عکس اعم از: تک عکس و مجموعه عکس و بخش‌های جنبی، بخش آثار بین المللی به صورت غیررقابتی، بزرگداشت، نمایشگاه عکس، نشست‌ها و ورک‌شاپ‌های تخصصی و موضوعی و ... در نظر گرفته شده مضافا اینکه بخش ویژه مسابقه: ویژه غیرحرفه‌ای و ویژه سازمان دامپزشکی تعریف شده است.

دکتر ماکنعلی افزود: سازمان دامپزشکی کشور، با همکاری سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما و سازمان سینمایی حوزه هنری به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان ایران اسلامی، پرداختن به نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی، فرهنگ‌سازی مصرف بهینه، ارتقای سطح بینش و نگرش جامعه نسبت به ارزش مادی و معنوی و دستیابی به آثار فاخر تصویری در این زمینه برگزاری جشنواره فیلم و عکس بیطار را طراحی و برنامه‌ریزی کرده است.

نخستین جشنواره فیلم و عکس بیطار ۱۴ تا ۱۷ مهر به دبیری ناصر باکیده در تهران و همزمان در چند استان کشور برگزار می‌شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه