کد خبر: ۳۶۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
رئیس سازمان دامپزشکی در جلسه هم‌اندیشی کلینیسین‌های آبزیان کشور:
اولین جلسه هم‌اندیشی کلینیسین‌های آبزیان کشور با حضور رئیس سازمان دامپزشکی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان و جمعی از کلینیسین‌ها و متخصصین ذی‌ربط برگزار شد ...
 

حکیم مهر - رئیس سازمان دامپزشکی کشور در جلسه هم اندیشی کلینیسین های آبزیان کشور اظهار داشت: خواستار حضور جدی دامپزشکان بخش خصوصی در قالب ایجاد کلینیک های تخصصی آبزیان هستیم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سازمان دامپزشکی کشور، اولین جلسه هم اندیشی کلینیسین های آبزیان کشور با حضور رئیس سازمان دامپزشکی، معاون بهداشتی پیشگیری سازمان و جمعی از کلینیسین ها و متخصصین ذیربط در محل سازمان دامپزشکی کشور برگزار گردید .

در این جلسه که در خصوص مشکلات مرتبط با بخش درمان آبزیان کشور تشکیل گردید، به مواردی همچون تخصص و تجربه دامپزشکان فارغ التحصیل در خصوص بیماری های آبزیان، تسهیلات مورد نیاز جهت تشویق دامپزشکان بخش خصوصی جهت احداث کلینیک های آبزیان، مشکلات درمان توسط افراد فاقد صلاحیت، مصرف بدون ضابطه دارو و آنتی بیوتیک در مزارع پرورش بحث و تبادل نظر گردید .

در ادامه جلسه، «دکتر خلج» رئیس سازمان دامپزشکی کشور به اهمیت رعایت مسائل بهداشتی دامپزشکی از یک سو و محدودیت های منابع آب های داخلی، توجه به توسعه منابع دریایی و پرورش ماهی در قفس و تولید فرآورده ها و محصولات سالم و بهداشتی آبزیان پرداخت .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در جمع بندی سخنان خود به اولویت های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت دام  (OIE ) ، تغییرات اقلیمی و اثرات آن بر تولید آبزیان پرداخت و خواستار حضور جدی دامپزشکان بخش خصوصی در قالب ایجاد کلینیک های تخصصی آبزیان و ایفای نقش پر رنگ مسئولین فنی بهداشتی در انجام وظایف محوله و ارتقاء دانش تشخیص بیماری های آبزیان در مراکز علمی و بخش خصوصی شد .

پس از طرح نقطه نظرات از سوی حاضرین، در پایان، مواردی از جمله اصلاح ساختار آموزش عالی کشور در بهداشت و بیماری های آبزیان، توجه جدی به ایفای نقش مسئولین فنی بهداشتی مزارع آبزی پروری کشور، توسعه و ارتقاء سطح آزمایشگاه ها و کلینیک های بخش های تشخیصی اعم از دولتی و خصوصی، نگاه ویژه به درمانگاه های تخصصی آبزیان جهت اعطای امتیاز واگذاری، تامین داروهای تخصصی و تدوین پروژه تحقیقاتی متناسب با این حوزه مورد تاکید قرار گرفت.

 
 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
دکتر حاج کاظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
0
0
در استان زنجان هم ظرفیت های تولید ماهیان سردابی (قزل الا)مناسب است. پیش بینی می شود که ا فراد علاقه مند به فعالیت کلنیکی در این حوزه در استان و به ویژه در شهرستان ماهنشان موفق خواهند بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
0
0
ببینید جهاد کشاورزی خواست جلوی همکاران سازمان برای سفر به برزیل جهت بازرسی گوشت را بگیرد که البته کار درستی هم بود، شما هم بساط جدایی از جهاد را طرح کردید. حالا جهاد دست بکشه از این نظرش شما هم ولش می کنید ..........................
بهتره سازمان دامپزشکی همان که وظیفه اش است را انجام بدهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه