کد خبر: ۳۴۵۷۳
 

 «میشل تمر» رئیس جمهور برزیل گفت: ایران ممنوعیت واردات فرآورده های گوشتی از برزیل را لغو کرده است. این ممنوعیت ها پس از ادعای پلیس برزیل مبنی بر پرداخت رشوه از سوی شرکت های تولید گوشت این کشور به ماموران بهداشت وضع شده بود .

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، پلیس برزیل در هفته های گذشته تحقیقات گسترده ای را در خصوص این ادعا که ماموران بهداشت برای اعلام موافقت خود با فروش گوشت های فاسد رشوه دریافت کرده اند، آغاز نموده است. افشای این خبر ضربه ای اساسی به صنعت فرآورده های گوشتی این کشور وارد کرده بود.

برزیل حدود 20 درصد از صادرات جهانی گوشت گاو و حدود 40 درصد از صادرات مرغ جهان را در اختیار دارد. به دنبال افشای این رسوایی، 25 کشور جهان محدودیت هایی را بر واردات فرآورده های گوشتی از برزیل اعمال کرده بودند.

آمارهای اولیه وزارت تجارت برزیل نشان می داد که میزان صادرات گوشت برزیل در هفته های گذشته 99.9 درصد کاهش یافته و به 74 هزار دلار در روز رسیده بود .

پیش از این وزارت کشاورزی برزیل اعلام کرده بود چین بازار خود به روی فرآورده های گوشتی برزیل را مجددا باز کرده است. شیلی و مصر هم تایید کرده اند که تغییراتی در ممنوعیت واردات گوشت از برزیل ایجاد کرده اند .

منبع: رویترز
 
 
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه