کد خبر: ۳۴۴۷۵
 

جمعی از فارغ التحصیلان جوان دانشگاه صنعتی شریف در یکی از شرکت های بزرگ صنعت لبنیات موفق به تولید نوشابه با پایه شیر، برای اولین بار در ایران شدند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، محققان جوان ایرانی به همراهی تیمی از متخصصین و پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف موفق به تولید نوشابه ای با پایه شیر، برای اولین بار در ایران شدند.

بنا بر این گزارش، نوشابه لبنی که از دهه 50 میلادی در اروپا تولید و مصرف می شود، نوشیدنی محبوب کشور سوییس است. این محصول با تلاش پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف برای اولین بار در ایران و در یکی از بزرگترین شرکت های لبنی به تولید انبوه رسیده است .

خاطرنشان می شود، نوشابه لبنی در واقع نوشابه ای است که با پایه لبنی تولید شده است. این نوشابه ها همان طعم و خاصیت نوشابه های معمولی را دارند اما به جای رنگ و طعم دهنده های مصنوعی از طعم دهنده های حاصل از فرآوری شیر در آن ها استفاده می شود به این ترتیب مضرات آن ها به مراتب کمتر از نوشابه های معمولی است.

همچنین این نوشابه ها به دلیل این که فرآورده لبنی هستند، حاوی مقادیری کلسیم، پروتئین، و املاح معدنی می باشد.

گفتنی است، استفاده از اسید ماست به جای اسیدهای مضر، لاکتوز به جای شکر، تقویت استخوان ها به جای پوکی استخوان ها از دیگر ویژگی های نوشابه لبنی می باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه