کد خبر: ۳۳۴۸۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

رئیس جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک گفت: نیروی انتظامی به سگ صاحب‌دار در خیابان حساس است؛ اما به افرادی که گوشه خیابان اقدام به فروش حیوانات کوچک می‌کنند؛ توجهی ندارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایلنا، «دکتر سید جاوید آل داود» رئیس جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک، در رابطه با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان و این که آیا ممکن است آنفولانزای فوق حاد پرندگان به حیوانات نیز سرایت کند، بیان داشت: آنفولانزا ویروسی است که سریع تغییر شکل می دهد و از خصوصیات آن این است که به حیوانات و از جمله حیوانات خانگی نیز سرایت می کند.

او در ادامه با اشاره به اینکه قانون حمایت از حیوانات در مجلس رسیدگی نمی شود بیان داشت: در بعد فرهنگی اجتماعی در این خصوص کار خاصی انجام نشده است. انجمن حمایت از حیوانات در سال 77 ثبت شده است و از مجلس درخواست داشته ایم که قانون حمایت از حیوانات تصویب شود، اما متاسفانه این قانون جزو اولویت های مجلس نیست.

رئیس جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک تاکید کرد: در کشور تعریف دقیقی نسبت به حیوان آزاری وجود ندارد همین که افراد مجبورند بدلیل وجود محدودیت در جامعه حیوانات خود را در خانه نگه دارند این حیوان آزاری است.برخی نیز دچار مشکلات روحی هستند و اقدام به حیوان آزاری و انتشار فیلم های آن می کنند. باید برای جلوگیری از ترویج این کار در برابر پخش این فیلم ها مقاومت کرد، چراکه افراد حیوان آزار برای خودنمایی این کار را می کنند و با انتشار این فیلم ها به آن ها بها داده ایم.

او در رابطه با حضور افرادی در گوشه خیابان که حیوانات کوچک را به فروش می رسانند بیان داشت: از طرف انجمن با این افراد برخورد شده است؛ اما نیروی انتظامی و شهرداری باید با این کار برخورد کنند؛ متاسفانه هیچ برخوردی با این افراد نشده است. نیروی انتظامی به سگ صاحب دار در خیابان حساس است؛ اما به این افراد توجهی ندارد؛ برای جلوگیری از فعالیت این افراد باید از خریداری این حیوانات امتناع کرد.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دامپزشک دانشگاه شیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
0
0
نیروی انتظامی کار خوبی میکنه.سگارو از صاحباشون میگیره بعد صاحبش میره یه سگ دیگه میخره.اینجوری اشتغال زایی میشه.خب فروشندگان حیوانات خانگی هم باید نون بخورن!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه