کد خبر: ۳۰۲۸۵
رضا قدیمی
 

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به کاهش جمعیت موش در خیابان‌های اصلی پایتخت گفت: بعد از استفاده از فوم تزریقی و به کارگیری روش نوین مبارزه فیزیکی با موش‌ها، شاهد کم شدن جمعیت این جانور مضر شهری هستیم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از شهرنوشت، «رضا قدیمی» با تاکید بر کاهش جمعیت موش در خیابان‌های اصلی پایتخت بعد از استفاده از فوم تزریقی و به کارگیری روش نوین مبارزه فیزیکی با موش‌های تهران گفت: استفاده از این ماده از بهمن ماه سال 94 آغاز و برای اولین بار در کشور انجام گرفته است و تاکنون نیز نتایج خوبی را از اجرای این طرح دریافت کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به نتایج استفاده از فوم تزریقی بعد از گذشت 5 ماه افزود: در راسته‌های اصلی شهر تهران که کلونی‌های موش در این محلات و مناطق زیاد بود، باتوجه به موادی که در این فوم تزریق می‌شود، تمامی منافذ مسدود شدند. از سوی دیگر این فوم 20 سال ماندگاری دارد که این طرح در جهت کمک به اصناف زباله ساز مانند اغذیه فروشی ها و فست فودهاست.

وی با بیان اینکه کاهش محسوسی از نظر جمعیت موش در شهر تهران با بهره گیری از این فوم‌ها داشته‌ایم، خاطر‌‌نشان کرد: استفاده از این فوم در اواخر سال و در آستانه فصل بهار که زمان زاد و ولد موش است، انجام شد که برآورده‌های خوبی را نیز به دست آورده‌ایم چراکه روش‌های ما مبتنی بر روش‌های به روز دنیاست که 5 کشور اروپایی نیز این کار را آغاز کرده‌اند.

قدیمی با تاکید بر اینکه نتایج این طرح را تا پایان شهریورماه استخراج خواهیم کرد، اذعان کرد: بعد از گذشت این زمان و در 3 ماهه فصل پاییز یک برآورد مجدد از جمعیت موش‌ها در شهر تهران خواهیم داشت که این کار در راسته‌هایی که این منافذ را مسدود کرده‌ایم، انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به راسته‌ها و خیابان‌هایی که این فوم در آنها مورد استفاده قرار گرفته است، اظهار کرد: قبل از استفاده از این ماده در خیابان های انقلاب، مصطفی خمینی، ستارخان، آیت الله کاشانی، فلسطین و غیره باتوجه به فعالیت‌های قبل شاهد کاهش تعداد موش بوده‌ایم، اما منافذشان همچنان وجود داشت که با استفاده از این فوم بسیاری از این منافذ را مسدود کردیم تا امکان بازگشت وجود نداشته باشد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه