کد خبر: ۲۲۶۸۴
تعداد نظرات: ۳ نظر

دبیر انجمن صنایع لبنیات ایران گفت: باید شیری که در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهیم با کیفیت‌ترین شیر باشد و در مسیر سلامت مدارس قرار گیرد نه اینکه از طریق مناقصه بدترین شیرها را خریداری کنیم.

رضا باکری در نشست هم‌اندیشی صنایع لبنی شمال کشور با کانون صنایع غذایی ایران و انجمن صنایع لبنی ایران که در بابلسر برگزار شد، اظهار کرد: امروزه چه بخواهیم چه نخواهیم با تهی شدن جیب مصرف‌کننده ناچاریم آتش‌بس قیمت‌ها را اعلام کنیم.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه صاحبان صنایع لبنی و دامداران باید از دست جیب مصرف‌کننده تراز سود خود را بالانس کنند، عنوان کرد: باید راهکار نوینی را برای سودآوری انتخاب کنیم و هیچ راهکاری با ابزار قیمت‌ها برای حل معضل دامداران و صنایع لبنی وجود ندارد.

دبیر انجمن صنایع لبنیات ایران با بیان اینکه هر گونه تلاش برای افزایش قیمت شیر خام بی‌نتیجه است، گفت: هر افزایش قیمت فرآورده لبنی به منظور سود و زیان واحدهای صنایع لبنی از طریق جیب مصرف‌کننده بی‌نتیجه است.

باکری ادامه داد: شیر و لبنیات از گروه تنظیم بازار خارج شود و در گروه کالای سلامت قرار گیرد و باید از دیدگاه سلامت موادغذایی را گروه‌بندی کنیم.

وی افزود: وظیفه تنظیم بازار به تشکل‌های ذیربط داده شود و فعالان اقتصادی در بخش خصوصی به کسب و کار بپردازند و امنیت غذایی مردم را فراهم کنند.

دبیر انجمن صنایع لبنیات ایران اظهار کرد: دولت در زمینه گروه‌بندی کالا باید گروه سلامت تشکیل دهد تا برای تامین سلامت مردم بتواند کالاهای سلامت‌بخش از نظر کیفی را کنترل کند.

باکری گفت: حداقل استاندارد مصرف لبنیات سالانه 165 کیلوگرم است تا سلامت خانوارها فراهم شود.

وی با بیان اینکه تولید و توزیع شیر رایگان مدارس باید در راس توسعه مصرف کالای سلامت قرار گیرد، ادامه داد: توزیع شیر ربطی به آموزش و پرورش ندارد بلکه وظیفه کارخانجات لبنی است که مسئولیت تولید و توزیع را بر عهده داشته باشند.

دبیر انجمن صنایع لبنیات ایران افزود: 17 میلیون و 800 هزار دانش‌آموز داریم که نمی‌توانیم کمتر از یک میلیون و 300 هزار تن شیر را در مدارس توزیع کنیم و سلامت مدارس را فراهم کنیم.

باکری ادامه داد: ماهانه حداقل باید 6 کیلوگرم شیر در اختیار خانواده صاحب فرزند قرار گیرد تا سلامتی نسل آینده تامین شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بی‌کیفیت‌ترین شیر را برای مدارس فراهم می‌کنیم و ادعا می‌کنیم سلامتی دانش‌آموزان را تامین می‌کنیم، اظهار کرد: در حالی که باید یک میلیون و 300 هزار تن شیری که خریداری می‌کنیم و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهیم باید با کیفیت‌ترین شیر باشد و در مسیر سلامت مدارس قرار گیرد نه اینکه از طریق مناقصه بدترین شیرها را خریداری کنیم.

 

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دکتر سعیدی
|
-
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
0
0
زیاد تاسف نخورید کدوم کارمون درسته که این درست باشه؟؟؟
دکتر آراسب دباغ مقدم
|
-
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۰
0
0
متاسفانه فرمایش های ایشان صحیح است. ضمن این که شیر مدارس از استریل به پاستوریزه تغییر یافت که جای تاسف بیشتری هم دارد.
ناشناس
|
-
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
0
0
این شیر بی کیفیت راهم که به دانش آموزان نمی دهند فقط اسمش را مطرح و موضوع را خبری می سازند؟!!!!!!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه