کد خبر: ۱۲۵۵۰
تعداد نظرات: ۷ نظر

حکیم مهر - اظهارات معاون اول رئیس جمهوری در مورد واردات لاشه های خراب گوشت هندی برای تهیه سوسیس و کالباس در صنایع غذایی کشورمان، حاکی از این واقعیت است که آنچه به عنوان غذای آماده و فست فود می خوریم، غذایی است که هیچ اطمینانی به سلامت آن نیست.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، شاید ویژگی مهم حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهوری در همایشها و برنامه های وزارت بهداشت به خصوص مراسمهایی که در ارتباط با موضوع غذا و دارو است، این باشد که شنیدن این نوع گلایه ها و انتقادات از وضعیت سلامت مواد غذایی، آن هم از زبان یک مقام ارشد دولتی، می تواند بیانگر این واقعیت باشد که دستگاههای متولی که دولتی هستند، قصور و کوتاهی کرده اند.

معاون اول رئیس جمهوری گفته است "آن فردی که از هندوستان لاشه‌های خراب گوشت را به کشور وارد می‌کند تا با آن سوسیس و کالباس درست کند هیچ جایی در کشور ندارد. آن مامور گمرکی که این کالا را ترخیص کرده است هم همین طور. وزارت بهداشت بر تولید سوسیس و کالباس باید نظارت کند و با افرادی که در این حوزه خلاف می‌کنند بیرحمانه برخورد کند تا ریشه آنها را بخشکاند."

رحیمی در پاسخ به اینکه آیا باید تولید سوسیس و کالباس ممنوع شود، گفته است که نباید فعالیت این قبیل صنایع محدود شود بلکه باید درست تولید شود. باید این اقلام، سالم تولید شوند و وزارت بهداشت بر آن نظارت کند و اگر خلاف دید بیرحمانه برخورد کند، ریشه آن را بکند تا فرد خلافکار نتواند در تولید غذا وارد شود.

دکتر علی اکبر دادمهر معاون مدیرکل اداره غذای سازمان غذا و دارو با عنوان این مطلب که مجوز واردات گوشت خام با سازمان دامپزشکی است و وزارت بهداشت هیچ مسئولیتی در این بخش ندارد، به خبرنگار مهر گفت: مجوز واردات گوشت یخی و گرم بر عهده دامپزشکی است و برای این قبیل گوشتها گواهی بهداشتی صادر می کند.

وی با بیان این مطلب که وزارت بهداشت بر نحوه تهیه فرآورده های غذایی که در کارخانجات تولید می شود، نظارت می کند، افزود: ناظرین ما بر اساس گواهی بهداشتی که دامپزشکی صادر کرده است، صحت و سقم این گواهی ها را تایید می کنند و اجازه می دهند تا این گوشتها برای تهیه فرآورده هایی مثل سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار گیرد.

دادمهر تاکید کرد: هر نوع سوسیس و کالباسی که دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت باشد و در سطح بازار عرضه شود، هیچ مشکلی برای مصرف ندارد و سلامت آنها مورد تایید است.

معاون مدیرکل اداره غذای سازمان غذا و دارو ادامه داد: نظارت ما بر اساس بررسی 2 فاکتور سلامتی (میکروبی و شیمیایی) است. اینکه چه مقدار گوشت در تهیه این قبیل فرآورده ها استفاده شده باشد، مورد نظر ما نیست.

فست فود غذای آماده‌ای است که معمولا بدون قاشق چنگال و بشقاب و عمدتاً به شکل ساندویچی سرو می‌شود و غذای انگشتی به حساب می‌آید. این نوع غذاها هرچند ظاهر و طعم جذاب دارند اما در واقع فاقد ارزش غذایی بوده و حتی عوارض جسمانی گوناگونی را نیز به دنبال دارند.

نیترات و نیتریت سدیمی که به عنوان نگهدارنده به سوسیس و کالباس اضافه می‌شوند گرچه دارای خاصیت ضد باکتریایی هستند و مانع رشد باکتریهای خطرناک می‌شوند اما متاسفانه این دو ماده در بدن به یک ماده سرطان‌زا به نام "نیتروز آمین" تبدیل می‌شوند.

به گفته متخصصان گوارش، رشد سرطانهای معده و روده که در سالهای اخیر افزایش یافته است عمدتاً به علت استفاده بی‌رویه از غذاهای آماده و کنسرو شده به ویژه آن دسته از مواد غذایی است که به روش غیراستاندارد تهیه می‌شوند.

چاقی و اضافه وزن، بیماریهای قلبی و عروقی و اختلالات گوارشی و کبد و ابتلا به برخی سرطانها از عوارض مصرف این نوع غذاها است. این نوع غذاها با کالری، نمک و چربی به ویژه اسید چرب اشباع بالا و ویتامین و مواد معدنی اندک در درازمدت خطر ابتلا به فشارخون بالا را افزایش می‌دهند.

بررسی پژوهشگران نشان می دهد خوردن روزانه 50 گرم سوسیس و کالباس، احتمال ابتلا به سرطان روده را که یکی از خطرناکترین انواع سرطان است 20 درصد افزایش می دهد.

 

واکنش دامپزشکی به واردات گوشت منجمد بدون استخوان گاومیش هندی
 
معاون بهداشتی وپیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: گوشت منجمد بدون استخوان گاومیش وارداتی (مصرف صنعتی) از کشور هندوستان با رعایت ضوابط و الزامات بهداشتی و نظارت نمایندگان رسمی سازمان دامپزشکی کشور وارد می شود.

دکتر محسن مشکوة در خصوص گوشت های منجمد گاومیش وارداتی (مصرف صنعتی) از کشور هندوستان اظهار داشت: سازمان دامپزشکی کشور به منظور نظارت بر سلامت گوشتهای وارداتی از کشورهای مختلف و از جمله هندوستان نسبت به تدوین الزامات بهداشتی واردات (IHR) اقدام کرده است. بر این اساس، کلیه ضوابط و الزامات بهداشتی لازم به منظور حصول اطمینان از سلامت دام های کشتاری، توسط دامپزشکی دولتی کشور هندوستان کلیه گاوهای کشتاری مورد بازرسی پیش و پس از کشتار قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: در این بین سازمان دامپزشکی کشور در راستای وظایف قانونی خود نسبت به اعزام دکتران دامپزشک به کشتارگاه های مورد تایید و نظارت بر کلیه مراحل تولید در کشور هندوستان اقدام می نماید تا نظارت عالیه بر روند تولید گوشت اعمال شود.

مشکوة گفت: علاوه بر این، کلیه محصولات صادراتی پس از انجام آزمایشات لازم در آزمایشگاه های کشور هندوستان و در صورت کسب نتایج آزمایشگاهی مناسب اجازه صادرات دریافت می نمایند که همراه هر محموله گواهی بهداشتی دامپزشکی دولتی هندوستان تایید کننده این امر است.

معاون سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: این گوشت ها پس از ورود به بندر ورودی توسط کارشناسان دامپزشکی مورد ارزیابی دوباره قرار گرفته و پس از اخذ نمونه های لازم نسبت به انجام آزمایشات میکروبی و انگلی بر روی گوشت های وارداتی اقدام می شود تا در صورت کسب نتایج رضایت بخش نسبت به صدور مجوز ترخیص بهداشتی آن ها اقدام صورت پذیرد.

وی افزود: نحوة اقدامات انجام شده و در دست اقدام به گونه ای است که سلامت مصرف کنندگان و هموطنان عزیز به عنوان اولین اصل، مد نظر کلیه مسئولین و کارشناسان سازمان دامپزشکی است.

 

انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
0
0
آقای دکتر مشکوه توضیح بدهند بر اساس کدام معیار بهداشتی اجازه واردات گوشت از کشورهندوستان صادر شد ؟ آیا اساتید دانشگاه تهران و کارشناسان ارشد وقت سازمان که واردات گوشت هندی را ممنوع کرده بودند اطلاعاتشان از جنابعالی که ......کمتر بوده است ؟آقای دکتر مشکوه توضیح بدهند که چرا ....... یک نفره تایید کردند که واردات گوشت از کشور هند بلامانع است ؟ ........معنی و مفهوم دامپزشکی یعنی چی ؟- کارشناس سازمان دامپزشکی کشور
ناشناس
|
-
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
0
0
Akhe age hendustan gusht khub dasht ke nemyumad be iran sader kone
ناشناس
|
-
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
0
0
آقای رحیمی بهتره در مورد ...... اظهار
نظرکنه!!!!!
دکتر مجتبی مرتضوی
|
-
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
0
0
آقای دکتر رحیمی اشکال کار از خود شما می باشد چرا؟؟؟/در تاریخ 1389/7/29 طی نامه شماره ن45462ت/169069 با عنوان اصمیم نمایندگان ویژه رییس جمهور در کارگروه کنترل بازار ذیل نامه ای را را امضا نمودید که در بند سوم این نامه آمده بود
بند 3- کنترل بهداشتی و کیفییتی مواد پروتئینی وارداتی در چارچوب پروتکل سازمان های بین المللی بازرسی کننده در مبدا و در چارچوب ضوابط سازمان دامپزشکی کشور توسط شرکت های کنترل کیفی کالا در مقصد صورت می گیردئ.
این تصمیم یک تصمیم کاملا علمی و مطلبق با اصول علمی و بین المللی دنیا بود اما هتوز که هنوز است امضای شما روی زمین مانده است و این قانون اجرا نمی شود و سازمان دامپزشکی همچنان نسبت به اعزام نیروهای دولتی با اخذ هزینه ها از بخش خصوصی اقدام می نماید
ناشناس
|
-
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
0
0
آقای معاون اول لطفا پیگیری بفرمایید مصوبه هیات وزیران برای بازرسی گوشت که بایستی بر بر اساس پروتکلهای بین المللی صورت می پذریفت چگونه و به شکلی توسط عوامل سازمان دامپزشکی ... پیگیری و توسط دیوان ابطال گردید کجای دنیا زیر مجموعه دولت علیه دولت فعالیت می کند- بازرس کشتارگاه
ناشناس
|
-
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
0
0
باز هم دکتر مرتضوی ..........!!!
ناشناس
|
-
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
0
0
تا زمانی که افرادی در سازمان دامپزشکی کشور با خانواده بمدت شش ماه و حتی بیشتر ....... به کشوری چون برزیل می روند ....... از این اتفاقات می افتد جالب اینکه با پول وارد کننده ناظران سازمان دامپزشکی کشور برای واردات گوشت اعزام می شوند ناظرینی که برای انجام ماموریت حاکمیتی از وارد کننده مستقیم پول می گیرند نتیجه نظارتشان چه خواهد بود- کارشناس بخش خصوصی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه